Már most hétvégén kampánycsend lesz
A vasárnapi időközi terézvárosi önkormányzati képviselő-választás miatt kampánycsendet kell tartani szombat hajnali 0 órától vasárnap este hét óráig; a kampánycsend - a választási eljárásról szóló törvény értelmében - nem csak az időközi választáson induló jelöltekre, hanem az őket jelölő pártokra és szervezetekre, továbbá a médiára is vonatkozik.
Ez lényegében azt jelenti, hogy csaknem két teljes napon át az országgyűlési választási kampányt is kampánycsenddel kell megszakítania a VI. kerületi rádiókon és televíziókon kívül a fővárosi és az országos sugárzású televízióknak, rádióknak, a Terézvárosban (is) terjesztett országos napilapoknak, valamint az internetes oldalaknak.
A törvény szerint "a kampánycsend megsértésének minősül a választópolgárok választói akaratának befolyásolása, így különösen: a választópolgárok számára a jelölt vagy a jelölő szervezet által ingyenesen juttatott szolgáltatás (szavazásra történő szervezett szállítás, étel-ital adása), pártjelvények, zászlók, pártszimbólumok, a jelölt fényképét vagy nevét tartalmazó tárgyak osztogatása, választási plakát elhelyezése, a választói akarat befolyásolására alkalmas információk szolgáltatása elektronikus vagy más úton".
A vasárnapi időközi terézvárosi önkormányzati képviselő-választáson (önálló vagy közös) jelöltet állított az MSZP, az SZDSZ, a Fidesz, a KDNP, az LMP, a Jobbik és a Magyar Kommunista Munkáspárt. A kampánycsend az MDF-re és a Civil Mozgalomra nem vonatkozik, mert a terézvárosi választáson egyikük sem állított jelöltet.
Az időközi választást Pócs Attila (SZDSZ), a 14. számú választókörzet SZDSZ-es képviselőjének halála miatt írták ki a VI. kerületben. Az időközi választáson nincs részvételi küszöb, az a jelölt nyer, aki a legtöbb szavazatot kapja.
A helyi választási bizottság már döntött a szavazólap tartalmáról. Eszerint sorrendben az alábbi jelöltekre lehet majd szavazni: Czuppon Zoltán Zsolt (Fidesz-KDNP), Kaszics Bálint (LMP), Rónai Katalin (Magyar Kommunista Párt), Tóth László (Jobbik), Vaisz Péter István (SZDSZ-MSZP). A helyi MDF nem száll ringbe a képviselői mandátumért.
Az SZDSZ és az MSZP feltehetőleg azért állított közös jelöltet, mert koalícióban vezetik a kerületet, és a képviselő-testületben egy fős többségük volt Pócs Attila haláláig. A mandátum elnyerésének tehát a legnagyobb tétje a képviselő-testületi többség megszerzése lehet.
A Fidesz jó kapcsolatot ápol Putyin pártjával
A Jobbik nyer a Fidesz győzelmével?
Mától árusítják ki a választók adatait
MTI