Elmondta, hogy az előterjesztők eltekintettek az okok vizsgálatától, ugyanakkor a felügyelő bizottság egyhangú szavazással úgy döntött, hogy a menedzsmentet nyilatkoztatja arról, élt-e panasszal a 2005. novemberi főügyészi nyomozást megszüntető határozatával kapcsolatban. A nyomozást megszüntető főügyészi határozat arra vonatkozóan született, hogy a MÁV menedzsmentje ismeretlen tettes ellen feljelentést tett váltócsalás ügyében.
Reményik Kálmán korábban az MTI-nek elmondta, hogy az fb 2003-2006 között 12 ülésen foglalkozott két vagoneladási üggyel, köztük a haszonvasként értékesített 2.000 vagon esetével. Utóbbiak könyvszerinti értéke 150 millió forint körül volt, haszonvasként 600-700 millió forintra tehető. Információja szerint az eladás során 400 millió forint folyt be a céghez, és mintegy 200 millió forint értékű fedezetlen váltót is elfogadtak.
Az MTI érdeklődésére csütörtökön a Fővárosi Főügyészség sajtóirodája azt közölte, hogy az ügyészség szerint alaptalan volt Orosz D. Balázs, a MÁV egykori jogi igazgatójának meggyanúsítása a 2002-2003-as vagoneladási ügyben indult büntetőeljárásban; így jelenleg csak két gyanúsított van. Indokolatlan volt a MÁV három vezetőjének őrizetbe vétele is.
A Fővárosi Főügyészség megerősítette azt is, hogy az ügyészség megszüntette Orosz D. Balázs gyanúsítását. A Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) szeptember 2-án tudatta, hogy különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés ügyében nyomoz, három férfit pedig gyanúsítottként hallgatott ki. A gyanú szerint a férfiak egymilliárd forint kárt okoztak a vasúttársaságnak azzal, hogy kétezer, futásképes vagy kis javítással azzá tehető vasúti kocsit hulladékáron adtak el 2002-2003-ban. Az ügyészségnél kezdeményezték a gyanúsítottak előzetes letartóztatását, az ügyészség szerint azonban ez nem volt indokolt.
Késnek a diákigazolványok, a MÁV addig mást is elfogad
MÁV-Cargo: Völgyi felfele bukott
Megy a gőzös: a MÁV Nosztalgia az 1 milliárd felé közelít
MTI