Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!
A londoni West End vezeti a legdrágább irodapiacok listáját a CB Richard Ellis legfrissebb kutatása szerint. A negyedet Bombay, a londoni City és Moszkva követi a sorban
A londoni West End vezeti a legdrágább irodapiacok listáját a CB Richard Ellis legfrissebb kutatása szerint. A negyedet Bombay, a londoni City és Moszkva követi a sorban. A „Globális bérleti díjak” című elemzés a világ legdrágább és a leggyorsabban emelkedő bérleti díjakkal bíró irodapiacait rangsorolta.
A társaság közleménye szerint a 10 legdrágább piac listája nem változott az elmúlt hat hónapban, ugyanakkor sorrendjük módosult. 207 euró/négyzetméter/hó (kb 52 ezer forint) bérleti költséggel ismét a londoni West End bizonyult a világ legdrágább irodapiacának. A költségek ebben a városrészben 82 százalékkal magasabbak, mint a City-ben, amely 114 eurós költségszintjével ezúttal a világ harmadik legdrágább negyede lett.
A bombayi Nariman Point 119 euró/négyzetméter/hó bérleti költséggel három helyet ugorva a második legdrágább helyszínnek bizonyult. 112 eurójával Moszkva pedig csatlakozott az öt legdrágább irodapiachoz, éd két helyet erősödve a negyedik helyen végzett.
Az elemzés szerint Tokió Belső és Külső Központja az ötödik és hatodik helyre csúszott vissza. Manhattan üzleti negyede (Midtown Manhattan) Észak-Amerika legmagasabb, 63,48 euró/négyzetméter/hó bérleti költséggel bíró irodapiaca csak a 12. legdrágább lett az összesítésben. Az európai városok közül Párizs (7.) és Dublin (9.) került még a legjobb tízbe, ahol a 8. helyezett Új-Delhi és a 10. Hong-Kong kapott még még helyet - állapítható meg a szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleményből.
A drágulás általánosnak mondható az elmúlt évben Európa-szerte, mely az erős kereslettel és legjobb elhelyezkedésű, legfelső kategóriás irodák hiányával indokolható számos városban, ideértve Londont vagy Párizst is - állapították meg.
Konthur Adrienne, a CB Richard Ellis budapesti irodájának ügyvezetője a felméréssel kapcsolatban azt mondta: "A magyar piacon az első osztályú irodahelyiségek bérleti díjai az európai trendhez igazodva emelkednek, habár lassabb ütemben, mint Varsóban. Átlagosan 22 eurós áron kelnek el a prémium kategóriás irodák, de kialakulóban van egy nagyon szűk luxuspiac is, ahol ennél az árnál akár 70 százalékkal drágábban is kötnek üzleteket.”
A CBRE által vizsgált 171 irodapiac 85 százalékában nőttek egyébként a bérleti költségek a 2007. szeptemberével záruló 12 hónapban. Szingapúrban volt a legnagyobb az emelkedés, ahol a bérleti költségek 83 százalékkal lettek magasabbak. Észak-Amerika az ötven leggyorsabban dráguló piac egyharmadát adta és két amerikai város az első tízben is helyet kapott: Los Angeles peremkerületeiben 45 százalékkal, a kanadai Edmontonban pedig 43 százalékkal nőttek a költségek az előző 12 hónap során.
A növekedési listán a közlemény szerint a második helyen Moszkva, a harmadikon pedig Bombay végzett. Régiónkban a legnagyobb pluszt a maga 47,2 százalékával Varsó könyvelhette el, Pozsony 15,9 százalékos növekedést felmutatva ugyanakkor szintén felfért a leggyorsabban növekvő 50 piac listájára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke.
Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.
Privátbankár