Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben? Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!
Dublinban és az indiai Mumbai városában emelkedtek a legnagyobb mértékben az iroda bérleti díjak, mindkét város hat hellyel lépett előre a ranglistán
Még mindig London West End városnegyedében a legmagasabbak a iroda bérleti költségek a világon, közölte a Cushman & Wakefield ingatlan-tanácsadó az irodabérleti költségekről szóló nemzetközi jelentése, az Office Space Across the World idei kutatása alapján.
A londoni West End-en a prémium kategóriás irodák éves bérleti költsége négyzet-méterenként 2.009 euró. Ez 35%-kal magasabb mint Tokióban, ahol 1.493 euróért lehet hasonló irodát bérelni. A japán főváros idén megelőzte Hong Kong-ot (1.448 euró), és ezzel a második helyre lépett előre.
A C&W kutatása a világ 51 országának 211 városát hasonlítja össze az irodabérleti költségek szempontjából. A vizsgált helyszínek 94%-a pozitív éves díj növekedést mutat vagy változatlan, és mindössze 6%-uknál csökkentek a bérleti díjak.
Elaine Rossall, a kutatás szerzője és a Cushman & Wakefield EMEA (Európa, Közel-Kelet és Afrika) Irodaingatlan Kutatás és Tanácsadó részlegének vezetője a következőket emelte ki: ”A bérleti költségek leggyorsabb növekedésének vagyunk tanúi a világ számos vezető városában azóta, hogy 2001-ben emelkedni kezdett az ingatlanpiaci görbe.
A növekedést a piacok többségén a pénzügyi szektor mozgatja, amely a tőzsdék megélénkülésének, a vállalati egyesülések és akvizíciók rekordszintjének és a fejlettebb globális pénzügyi piacoknak köszönhetően fellendülőben van.”
A Világ Legdrágább irodái rangsor a vizsgált országok legmagasabb bérleti költségei alapján lett összeállítva. A költségek legnagyobb részét kitevő bérleti költségek nettó iroda területre lettek meghatározva.
A londoni West End helyzetével kapcsolatban Guy Taylor, a C&W West End-i irodákkal foglalkozó ügynökségének vezetője elmondta: “Ez az elsőrangú londoni kerület vonzza a csúcsminőségű, reprezentatív irodákat kereső cégeket - ezek a bérlők a legjobbat igénylik és hajlandók is megfizetni a legjobbat.”
Az indiai Mumbai városa és Dublin léptek előre a legtöbbet a rangsorban. Mumbai hat hellyel emelkedett és az ötödik helyen áll, itt négyzetméterenként és évente 981 euróért lehet irodát bérelni.
Az ír főváros, Dublin hattal lépett följebb a ranglistán, és a hatodik helyen áll. Dublin legkedveltebb központi 2. és 4. kerületében – mindkettő a Liffey folyótól délre fekszik– 823 euró az irodák bérleti költsége. Mivel az új bérleti szerződések tavaly rekordszintet értek el, a bérleti díjak 43%-kal emelkedtek.
Dublin és Mumbai erőteljes növekedésének hatására New York belvárosa két hellyel lejjebb csúszott, így a kilencedik helyet foglalja el, annak ellenére, hogy a bérleti díjak tavaly 28%-kal emelkedtek dollárban, miután a kiadó irodák aránya 2001. nyara, vagyis a World Trade Centre elleni támadás előtti időszak óta először süllyedt 7%-a alá.
Ami az irodabérleti költségek legfontosabb összetevője, a bérleti költségek tavalyi emelkedését illeti, helyi valutában számolva a legnagyobb növekedésre Abu Dhabi-ban, az EgyesültArab Emirátusokban került sor, ahol a bérleti díjak 200%-kal emelkedtek. ElaineRossall hozzátette: „A városban jelenleg szinte lehetetlen kiadó irodát találni, miután a cégek a térség mostani gazdasági konjunktúrájának köszönhetően gyorsan bővülnek.”
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke.
Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.
Privátbankár