Mikola: "Megint a fogatlanok országa leszünk"
A politikus azt az álláspontot fejtette ki, hogy a konvergenciaprogram egészségügyre vonatkozó részeinek bevezetése után az egészségügy nem lesz képes tízmillió ember ellátni, legfeljebb ötmilliót.
Az Országgyűlés egészségügyi bizottságának alelnöke úgy értékelte, hogy "falra hányt borsó" volt, amit a parlamentben mondtak, de minden törvényes eszközt felhasználnak a további romlás megakadályozása érdekében. Ennek kapcsán kérdésre válaszolva utalt arra, hogy tudomása szerint a gyógyszerészek után más egészségügyi szakmai szervezetek is demonstrációt terveznek, amelyeket támogat.
Az ellenzéki politikus felsorolta, hogy 0,9 százalékkal, tehát százmilliárd forinttal csökkentené a kormány az egészségügy alapforrásait, illetve a vizitdíj - amelyben állásfoglalása szerint a szocialista frakció is megosztott - több költséggel járna a tízmillió emberre kivetített egyéni adminisztrálás következtében, mint amennyi bevétellel járna.
"Megint a fogatlanok országa leszünk" - nyugtázta azt a fejezetet, amely szerint csökkentenék a háziorvosok és a fogorvosok díjszabását, ennek kapcsán utalva a Horn-kormány ilyen "kísérletére", amely után európai mértékkel is jelentősen romlott a magyar lakosság fogazatának állapota.
Mikola István kitért arra a kérdésre is, hogy megfogalmazása szerint "fényes nappal hordják szét az egészségügyet". Ezzel kapcsolatban a hatvani kórház esetét hozta fel, amelyet megfogalmazása szerint versenytárgyalás nélkül játszanak magáncégek kezére, mint hárommilliárd forintos forgalmú intézményt.
Húsz helyen belenyúlnak a konvergenciaprogramba
Postázásra kész a konvergenciaprogram