Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!
A kőolaj ára minden bizonnyal tovább emelkedik a világgazdasági növekedés lassulása ellenére, de éppen azért a drágulás üteme bizonyára nem haladja meg az idei tempót
A kőolaj ára minden bizonnyal tovább emelkedik a világgazdasági növekedés lassulása ellenére, de éppen azért a drágulás üteme bizonyára nem haladja meg az idei tempót
Jövőre hordónként 77,62 dolláros, új rekord átlagárat jósolnak az amerikai könnyűolaj referenciafajtának az elemzők, ezúttal a nemzetközi nagybankok és értékforgalmazók megkérdezett szakértői, a Reuters pénteken kiadott felmérése szerint. Novemberben a jövő évi jóslat még csak 74,43 dolláros átlagárat valószínűsített.
Az északi-tengeri Brent könnyűolaj jövő évi átlagárára a mostani előrejelzések átlaga hordónként 76,49 dollár, a novemberben valószínűsített 72,88 dollár helyett.
Az amerikai szabadpiaci referenciafajta, a West Texas Intermediate idei átlagára - a legközelebbi határidők átlagában - eddig 71,76 dollár, 8,33 százalékkal több az előző rekord átlagárnál, a tavalyinál. A jövő évre legújabban jósolt átlagár 8,32 százalékkal magasabb az eddigi ideinél.
A Brent a legközelebbi határidőre az eddigi csúcsát szintén november 21-én állította be, 96,53 dolláron. A tavalyi rekordja 2006. augusztus 9-én volt, 78,65 dolláron.
A múlt hónapban, november 21-én elért árcsúcs közel volt minden idők abszolút rekordjához: 1980. áprilistól júliusig - az iráni iszlám forradalom után és az 1980. szeptemberben kezdődött, iraki-iráni háborúhoz vezető határvillongások súlyosbodása idején - a világpiacon rendszerint legdrágább, amerikai referenciafajta havi megállapított átlagára hordónként 39,50 dollár volt (napi jegyzése csak 1983-ban kezdődött a NYMEX-en). Ez az 1980-as árcsúcs a Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) és az amerikai szövetségi tartalékbankrendszer (Fed) kalkulációja szerint mai vásárlóértéken 101,70 dollárnak felel meg. Ezt tartják általában a modern abszolút árrekordnak, habár - szintén a Fed számítása szerint - a kőolaj jóval régebben bizonyára volt ennél drágább is. Az amerikai olajipar hajnalán, 1871-ben az ára évi átlagban hordónként 118,70 dollárt ért el mai dollárra átszámítva a Fed szerint, bár - e számítás lábjegyzete szerint - kétséges az egybevetés a mai minőségű West Texas Intermadiate fajtával.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke.
Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.
Privátbankár