MOL: május végén elfogy a türelem
Az ajánlat februárban lejárt, de a konzorcium továbbra is érdekelt a 220 milliós bosnyák márkás (134,5 millió dollár) ajánlat fenntartásában. - Készek meghosszabbítani az ajánlatot május 1-ig, de aztán már semmilyen tárgyalásra nincs lehetőség - mondta Zutic a Reuters hírügynökségnek.
Az eladósodott Energopetrolra csőd vár, ha nem sikerül privatizálni vagy állami tőkeinjekcióval feljavítani, a bosnyák kormánynak azonban erre nincs pénze, írta a hírügynökség.
A föderáció kormánya októberben a Mol-INA párost hirdette ki győztesnek az Energopetrol 67 százalékára kiírt pályázaton. A konzorcium 10,2 millió márkát ajánlott a részesedésért, 60 milliót az adósságszolgálatra és 150 milliót beruházásokra a következő három évben.
Novemberben a tárgyalások megakadtak az Energopetrol új adósságai miatt, majd január végén a bosnyák parlament, a privatizációt a vállalat érdekeivel ellentétesnek tartó ellenzék kezdeményezésére, elutasította az októberi kormánydöntést. A parlamentnek nincs közvetlen joghatósága az ügyben, és így határozata nem kötelező a kormányra. Ahmet Hadzipasic, a bosnyák-horvát föderáció kormányfője azt mondta, hogy a kormány folytatja a tárgyalásokat a Mol-INA konzorciummal, de pénzügyi részletek miatt - mint mondta - személy szerint nem túl optimista.
A bosnyák parlament megfúrta a Mol üzletét