1p
Jelenleg mintegy 4,2 milliárd forint van a krízisalap számára létrehozott számlán; az országgyűlési képviselők közül csak a szocialisták fizettek be az alapba
Jelenleg mintegy 4,2 milliárd forint van a krízisalap számára létrehozott számlán; az országgyűlési képviselők közül csak a szocialisták fizettek be az alapba - tudta meg kormányzati forrásból az MTI.

A 4,2 milliárd forintban szerepel az az 1 milliárd forint, amellyel a kormány - július 17-én - létrehozta az alapot. Hét jogi személy (az áramszolgáltatók) hozzávetőleg 3,2 milliárd forintot utalt már át a számlára.

A számlára magánszemélyek 13,6 millió forintot fizettek be eddig. Közöttük van a miniszterelnök, minden miniszter, több állami vállalat vezetője és - kizárólag MSZP-s - parlamenti képviselők.

Júliusban a kormányszóvivő jelentette be, hogy Bajnai Gordon 1 millió forintot fizet be magánvagyonából a krízisalapba, ezen kívül a miniszterelnök már a krízisalapba utalta addigi fizetését és illetményeit, addig csaknem 3 millió forintot. A kormánytagok egyhavi fizetésüket utalták át a számlára.

A kormány még vár felajánlásokat, köztük azt, amelyet a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete ajánlott fel a bírságbevételéből - ez a korábbi hírek szerint 0,8-1 milliárd forint körüli összeg. Ezek mellett folyamatosan érkeznek be az állami vállalatok vezetői fizetésének 2 millió forint feletti részéről szóló befizetések - a várakozások szerint ez összesen 100 millió forint lehet.

Elvárják, hogy a tehetősebbek adjanak be a krízisalapba
A kormány és az áramszolgáltatók által kötött megállapodás alapján a cégek a 2008-as többletbevételük hatvan százalékát, összesen 3 milliárd forintot utaltak a krízisalapba. A maradék negyven százalékot, azaz 2 milliárd forintot pedig az ökumenikus és a máltai szeretetszolgálaton, valamint a Hálózat és a Héra Alapítványon keresztül juttatják el ahhoz a mintegy százezer családhoz, amelynél egyébként kikapcsolnák az áramot.

A végösszeg 5,5 milliárd forint lehet, mivel több olyan felajánlásról is tudnak, amely még nem érkezett meg a számlára.

Augusztus első munkanapján indult el a kríziskezelő program, amelynek keretében a krízishelyzetbe került családok az illetékes jegyzőkön keresztül egyszeri, méltányossági alapon elbírált, vissza nem térítendő támogatást igényelhetnek. A segély összege legalább 20 ezer, legfeljebb 50 ezer forint, különös méltánylást érdemlő esetekben azonban 100 ezer forint lehet.

Támogatást azok igényelhetnek, akik nem részesülnek nyugellátásban, és akik az idén az önkormányzattól nem kaptak 15 ezer forintot meghaladó átmeneti segélyt, valamint családjukban az egy főre jutó havi jövedelem nem haladja meg a minimálbér nettó összegét - amely ma 57.815 forint -, illetve a válság miatt krízishelyzetbe kerültek.

Krízishelyzetnek minősül, ha a kérelmező a munkahelyét 2008. szeptember 30. után vesztette el, vagy a jövedelme a 2008. szeptemberi jövedelméhez képest 20 százalékot meghaladó mértékben csökkent, vagy a lakáshitelének törlesztő részlete a 2008. szeptemberihez képest 20 százalékot meghaladó módon növekedett.

Rendkívüli méltánylást az kérhet, akinek a megelőző hónapban 30 százalékkal vagy annál nagyobb mértékben csökkent a jövedelme a 2008. szeptember előttihez képest, vagy a lakáskölcsöne 30 százalékkal nőt, illetve három vagy több gyermeket nevel a család. A program augusztus 1. és november 30. között tart.

Derűlátóbbak a családok, de még félnek
Beindult a krízisalap, lehet pályázni 
Mától igényelhető támogatás a krízisalapból
Új utakon augusztustól: nyit a krízisalap
Van, ahol már működik krízisalap - és jól

MTI

Címkék: Cikkek

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Cikkek Megújult a Privátbankár!!
Privátbankár.hu | 2011. november 15. 15:35
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
Cikkek További árfolyamok >>
Privátbankár.hu | 2011. november 9. 10:05
 
Cikkek Skandináviában sincs minden rendben
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 18:02
Folytatódik a dán lejtmenet jövőre is, a skandináv ország gazdasága tovább lassul, egyre nehézkesebb a hitelezés, és tovább csökkennek a lakásárak
Cikkek Papandreu lemondott a népszavazásról
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 16:21
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Cikkek Papandreu nem mond le - még
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 14:05
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
Cikkek A bankokat kérdezi a kormány, mi legyen a devizahitelesekkel
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:50
Újra tárgyalóasztalhoz ülnek a bankok a kormánnyal, az NGM várja a javaslatokat a szektor szereplőitől. Az már biztos, hogy feltőkésítik az MFB-t
Cikkek Sehol egy biztonságos magyar bank?
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:36
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Cikkek A mauríciuszi devizát a költségvetési tervek gyengítik
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 12:47
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke. Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.   Privátbankár
Cikkek A kormány átvállalja Várpalota devizahitelét - a jó lobbi miatt
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:48
Várpalota polgármesterének lobbitevékenységét a kormány azzal ismeri el, hogy kifizeti a kistérség devizatartozását
Cikkek Kollektív szerződések: már most nyomást gyakorolnak a munkaadók
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:21
A jövő évi költségcsökkentések jegyében több munkáltató nyomásgyakorlásba kezdett, jelezvén, hogy felbontanák a kollektív szerződéseket
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG