Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!
Vajon egybeesik-e a sportolók és sportklubok sportértéke az üzleti értékükkel - Márványi Péter jegyzete
Vajon egybeesik-e a sportolók és sportklubok sportértéke az üzleti értékükkel
Az érdekes kérdést egy érdekes lista indukálja, amelyet a Forbes nyomán olvashatunk a Világgazdaság online oldalain. Szóval márkaértékről van szó, ami azért persze bevétel: a sportolók esetében a mérce az volt például, mennyivel keres többet valaki egy év alatt az adott sportág tíz legjobbjának átlagánál.
És ezt a listát vitathatatlanul a golfozó Tiger Woods vezeti, aki tavaly 87 millió dollárt kapott a szponzoraitól, a következő pedig - na ki más - David Beckham, akinek úgy látszik éppenséggel márka-szempontból is csak használt, hogy áttette székhelyét Amerikába, ahol viszont Woods-szal ellentétben olyan nagyon sokat sportolóként nem teljesített. De hát épp itt érzékelhető a szakadás a sport és a pénzek között, tehát Beckham most már anélkül is keményen vonzza a hírnevet és a bevételt, hogy olyan csodálatosan nagy focit mutatna a világnak. Egyébként még az sem kizárt, hogy tényleg elég jól játszik, csak épp ki a szösz látja ezt ott, ahol a futball igazán fontos, Európában, Dél-Amerikában?
Az is elgondolkodtató, hogy a következő, mondhatjuk így, igazi focisztár, aki a listán szerepel, és igazi csapatokban és bajnokságokban játszik, a brazil Ronaldinho, csakcsupán kilencedik a sorban, bőven megelőzik őt amerikai foci- baseball és kosaras sztárok, meg olyan teniszezők, mint Federer és Sarapova.
Azért a foci becsülete a csapatok márkaértékének listáján rendesen helyreáll, a sorrend ugyanis: Manchester United, Real Madrid, Bayern München, sőt, befurakodik ugyan a negyedik helyre a baseball képviseletében a New York Yankees, de utána megintcsak az Arsenal és a Milan látható, és csak ezután az amerikai foci sztárcsapata, a Dallas Cowboys. Ami azért is kicsit furcsa, mert a legmagasabb márkaértékű esemény, a közvetítési díjak és a szponzori pénzek fényében, mégiscsak az a döntő, amelynek a Dallas Cowboys a gyakori résztvevője, vagyis a Super Bowl, nagyságrendekkel megelőzve az olyan apró kis történéseket, mint a nyári olimpia, vagy - nehogy keverjük a dolgot - a hagyományos labdarúgó világbajnokság.
És számomra ugyancsak feltűnő, hogy sem a sportolók, sem a sportesemények márkalistáján nem szerepelnek az első tízben sem Forma-1-es pilóták, sem Forma-1-es versenyek. Pedig maga az autósport nagyonis ott van az élmezőnyben, de kizárólag az amerikai Nascar-sorozatnak a révén, a Téli Olimpiánál például messze értékesebb a híres ötszáz mérföldes futam Daytonában, ami nekem egyébként maga a dögunalom, ahogy a betonteknőben köröznek a gépek, de ha ott lennék, biztos érteném, miért vonz épp ez olyan sok embert és pénzt.
Szóval kicsit nehéz eligazodni. Nálunk leegyszerűsítve azt mondják, nagy foci, nagy pénz, a listát böngészve inkább azt mondom, nagy cirkusz, nagy pénz, lehet, hogy olykor van némi igazi sport is a dolog mögött.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke.
Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.
Privátbankár