A magyarországi számítógépek 6,45 százalékát júliusban egy olyan féreg károsította, amely elsőként tavaly novemberben bukkant fel. A Microsoft Windows legfrissebb biztonsági hibáját kihasználó kártevő ellen már októberben kiadták a javítócsomagot, sokan azonban nem fordítanak kellő figyelmet az operációs rendszer frissítésére. A Win32/Conficker nem csak Magyarországon, hanem többek között az Egyesült Államokban, Brazíliában és Ukrajnában is listavezető.
Egyre nagyobb veszélyt jelentenek az olyan vírusok, amelyek a merevlemezen tárolt adatokat is károsítják. Az Autorun/Inf fertőzés az automatikus programfuttató fájlt használó kórokozók gyűjtőneve. Szakértők szerint nem csupán a pendrive-ok, hanem az MP3-lejátszók is fertőzők lehetnek, a legegyszerűbb védekezési mód az automatikus futtatási funkció letiltása.
A toplista 9. helyére egy közel egy éve ismert trójai is felkerült, a Win32/Mebroot.K tönkreteheti a fertőzött számítógép merevlemezének partíciós tábláját, ami azzal járhat, hogy elvesznek az adathordozón tárolt információk.
A szoftverek frissítésének kihagyását egyesek azzal magyarázzák, hogy a javítócsomagok letöltésével az operációs rendszeren futtatni kell a Windows eredetiséget ellenőrző alkalmazást (Windows Genuine Advantage, WGA), amely, ha illegális másolatot észlel, különböző kellemetlenséget okoz a felhasználóknak.
A Microsoft letöltő központjából viszont a hibajavítások egyenként is megtalálhatók, és ezek külön-külön is felhasználhatók.
Az internet veszélyezteti gyerekeinket
Vigyázzon, az Ön gépét is támadhatják!
Aprópénzért szétszórják bárki szemetét
Megtámadták a Twittert és a Facebookot
MTI