A rövid szőrű állatokat minden nap fésüljük ki, illetve lehetőség szerint minél gyakrabban fürösszük meg. Ha ez valamilyen oknál fogva nem lehetséges, jelentsük be négylábú kedvencünket állatkozmetikába! Ugyanakkor számítsunk rá, hogy tavasszal „dömping” van, akár 1-2 hetet is várni kell, mire időpontot kapunk. A fürdetéssel egyébként egyrészt a még bent ragadt szőröket is eltávolíthatjuk, másrészt a bőr vérkeringését is fokozzuk, ami pedig az új szőr kinövését, annak regenerációját is fokozza.
A hosszú szőrű állatok bundáját - ha nem visszük őket kiállításra - feltétlenül nyírassuk vagy nyírjuk le magunk! Mindenképpen tudnunk kell, hogy a nyírás nem egyszerű munka, sőt egyenesen emberpróbáló és időigényes feladat. Arról nem is beszélve, hogy ha állatunk nincs hozzászokva a „macerához”, úgy hamar türelmét veszti, és még a kész „fazon” elérése előtt könnyen faképnél hagyhat bennünket egy-két keresetlen karmolás, esetleg harapás közepette.
Fésülésre a kereskedelemben kapható fésűket, illetve keféket használhatjuk, arra azonban vigyázzunk, hogy a fésű vagy műanyagból készüljön, vagy olyan, pici műanyag végzáró gömböcskékkel rendelkezzen, amelyek megvédik állataink érzékeny bőrét a fémfésűk által ejtett karcolásoktól, sebesülésektől. A nyírás, illetve a mindennapos gondos szőrápolás biztosítja kedvencünk jó közérzetét, szép, fényes bundáját, és hát segít abban is, hogy a porszívót is kevesebbet kelljen használni.
Érdemes lesz biztosítást kötni házi kedvencünkre
Pacalként árulták a kutyaeledelt!
Allergiás hajlam az asztma hátterében
MTI