Továbbra is tartja első helyét a magyar biztosítási piacon az Allianz. A múlt évi díjbevétele 179 milliárd forintot tett ki, amely 4 százalékkal több a 2005. évinél. A második helyen a Generali-Providencia (16 százalékos növekedéssel 123 milliárd forintos díjbevétel), míg a harmadikon az ING áll (37 százalék - 116 milliárd forint). A negyedik helyezett az OTP Garancia (6 százalék - 80 milliárd), ötödik az Aegon (5,4 százalék - 75 milliárd), míg hatodik az Uniqa (57 százalék - 54 milliárd). A biztosítási piac teljes díjbevétele 830 milliárd forint volt 2006-ban.
Az Allianz Hungária Biztosító útjára indította öt pillérből álló, lakóközösségeknek szóló biztonsági programját, a program részeként pedig ismét jelentkezni lehet a lakóközösségek számára kiírt ’Társ a házban’ pályázat négy kategóriájában meghirdetett pályadíjra - áll a társaság közleményében. A program egy több pilléren álló termékcsalád, melynek védelme kiterjed a lakóközösségek közös tulajdonára és az egyéni tulajdonban lévő részekre, a lakásokra is. Fedezetet kínál a társasházak kezelése során jelentkező kockázatokra, és kiterjedhet az építés vagy felújítás idejére is. Részei a lakóközösség-biztosítás, a társasházi közös képviselők és társasházkezelők felelősségbiztosítása, a lakossági építés-szerelés biztosítás, az otthonbiztosítás, valamint a három éves múltra visszatekintő ’Társ a házban’ pályázat. |
A nem élet jellegű biztosításoknál a következő a sorrend az élen: Allianz (154 milliárd forint), Generali-Providencia (80,8 milliárd) és OTP Garancia (34,6 milliárd). A teljes nem élet jellegű díjbevétel 403 milliárd forint volt 2006-ban. Ennek gyakorlatilag harmadát teszik ki a kötelező gépjármű felelősségbiztosítások - kgfb - díjbevételei (130 milliárd forint - ebből az Allianz részesedése 53 milliárd forint, a Generali-Providenciáé 17 milliárd, míg a KandH Biztosítóé 10 milliárd forint). A casco biztosításokból 105 milliárd bevétel keletkezett, vagyis az autósok adják a nem élet jellegű díjbevétel 58 százalékát. A tűz és más elemi kockázatokra kötött biztosításokból 69 milliárd forint, míg az egyéb vagyoni kockázatokra kötöttekből 51 milliárd díjbevétel származott a múlt évben.
A nem élet jellegű biztosításoknál a kárráfordítás sorrendje a következő (zárójelben a díjbevételhez viszonyított arány): Allianz 87 milliárd forint (56 százalék), Generali Providencia 44,7 milliárd (55 százalék) és Uniqa 17 milliárd forint (60 százalék). A kgfb kárhányad a vezető biztosítóknál: Allianz 76 százalék, Generali-Providencia 79 százalék, KandH Biztosító 85 százalék.
Harc a kamatadó ellen: bebiztosított megoldás
Kötelező: miért csak év végén válthatunk?
Csaknem 400 ezren váltottak biztosítót