Ezzel szemben a hagyományos kínai orvoslás azt tanítja, hogy az elhízás hátterében lévő okokat kell megszüntetni, melyek nem merülnek ki pusztán a túlzott kalória-bevitelben és a mozgáshiányban. Ide tartozik a szervezetben felgyülemlett méreganyagok nagy mennyisége, a hormonháztartást felborító különböző készítmények alkalmazása (pl. fogamzásgátló), különféle anyagcsere-problémák, a nyomelemek hiánya, a kiegyensúlyozatlan idegrendszer, sőt a rossz minőségű vagy nem elegendő alvás is. Ezen okok megszüntetéséhez hosszú távú életmód- és szemléletváltozásra van szükség, melyhez ideális a tavasz, a természet megújulásának időszaka.
Dr. Chen tippjei a helyes táplálkozáshoz |
Egy másik, Indiából származó egzotikus gyümölcsből kivont természetes hatóanyag, a HCA (hidroxi-citromsav) is segítheti a súlycsökkentést, hiszen gátolja a zsírsejtek szintézisét és elősegíti a zsírok energiává történő alakulását – hívják fel rá a figyelmet. Magyarországon - ahol a kenyér az egyik fő élelmiszer és szénhidrátforrás – a közlemény szerint különösen pozitív eredményeket várhatunk a hatóanyagtól, mivel a szénhidrátok fokozzák a hatóanyag aktivitását. Az egészséges fogyás folyamatához ugyanakkor az is elengedhetetlen, hogy tudatosan csökkentsük a kalóriabevitelt.
A kiadós evésnél még jobb a kiadós alvás - idézi Dr. Chen Zhen a kínai mondást, mely arra hívja fel a figyelmünket, hogy a megfelelő minőségű és mennyiségű alvás meghatározó jelentősséggel bír. A hagyományos kínai orvoslás felfogása szerint az alvás során harmonizálja szervezetünk a vér és a csí egyensúlyát, energiát gyűjt és eltávolítja a méreganyagokat, vagyis regenerálja a szervek működését. Mindannyian néztünk már tükörbe egy álmatlan éjszaka után, és jól tudjuk, mennyi energiánk van napközben, ha éjszaka kellemesen kipihentük magunkat. Tehát a szépség és a fiatalosság megőrzése miatt is fontos a pihentető alvás, melyre különösen alkalmas az este 11 és éjjel 1 óra közötti időszak, ugyanis ilyenkor a leghatékonyabb a szervezet energia-felvevő képessége.
A közlemény szerint nem szabad megfeledkezni a mozgásról sem: naponta legalább fél órát töltsünk el aktívan a friss levegőn, mely a kalóriaégetés mellett stresszűző hatással is bír, illetve kedélyállapotunkra is kedvezően hat. A kitartóan és türelemmel megvalósított életmódváltás tartós súlycsökkenést, jókedvet és energiában gazdag mindennapokat eredményez - hangsúlyozzák.
Hogyan szeretessük meg a zöldséget gyermekünkkel?
A csodadiéta nem segít az allergián
Infarktust okoz a meccsnézés?
Magas vérnyomás, koleszterin, vércukor és túlsúly
Sokat dolgozunk és keveset alszunk
Privátbankár