
Félhomályban olvasni árt szemünknek
A szem-specialisták többsége szerint valószínűtlen, hogy maradandó kárt okozzon az esti olvasás élménye; igaz, okozhat gyakoribb pislogást.
Ha gyakran borotváljuk, gyorsabban nő a szőr a lábunkon
Nincs befolyással a szőr vastagságára és növekedésének sebességére, milyen gyakran borotváljuk azt - állapította meg a két amerikai tudós korábbi tanulmányokra hivatkozva. A tévedést vélhetően az okozza, hogy a borosta sokkal durvább tapintású, mint a borotválatlan szőr.
Agyunknak csak 10 százalékát használjuk
Ez a mítosz 1907-ben indult útjára; azonban az agyműködés vizsgálatai kimutatták, hogy idegközpontunk egyetlen területe sem totál inaktív.
Hajunk és körmünk halálunk után tovább nő
Ez a tévhit valószínűleg "hátborzongató" horror-történetekből származik. A kutatók kiemelik, hogy halálunk után bőrünk kiszárad és összehúzódik - emiatt tűnhet hetekkel később körmünk és hajunk sokkal hosszabbnak, mint halálunkkor.
Az ún. Steal-szindróma utal arra a jelenségre, hogy ha sokat eszünk előfordulhat, hogy gyomrunk aktivizálódik, és "ellopja” agyunktól a vért |
Az angolszász ünnepek elengedhetetlen kelléke a pulyka, így azt igen sok legenda övezi - többek között a fenti állítás is. Az igaz, hogy e szárnyas húsa tartalmaz tryptophant, ami felelős alvásunk és hangulatunk kémiai irányításáért; de semmivel sem többet, mint a csirke, vagy a vagdalt hús. Az aluszékonyság valódi oka sokkal inkább elfogyasztott vacsoránk mennyisége.
A mobilok veszélyesek a kórházban
Általános aggodalmak ellenére tanulmányok alig találtak összeférhetetlenséget a mobilkészülékek és az orvosi felszerelés között. Szívinfarktust sokkal inkább a beszélgetés tartalma okozhat.
A macskától a létráig: mely babona hoz szerencsét?
Ne legyen karácsonyi balek - tuti tippek
Ha tetszik, ha nem: a nő az úr a háznál
Reuters, Privátbankár