1p

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

Alapvetően két szempontból ajánlható a Hang-Seng indexre kötött határidő kontraktus: a terméket egyrészt fedezeti, másrészt spekulatív ügyletként is igénybe lehet venni
Alapvetően két szempontból ajánlható a Hang-Seng indexre kötött határidő kontraktus: a terméket egyrészt fedezeti, másrészt spekulatív ügyletként is igénybe lehet venni - olvasható a Hamilton Tőzsdeügynökség szerkesztőségünkhöz eljuttatott elemzésében.

Friss tőzsdei árfolyamok

Aki kínai befektetésben ül, az igen nehéz helyzetbe kerül, ha azt látja, hogy egyik napról a másikra 10 százalékot esett az index, és az ő megbízása 3 nap múlva teljesül, amikor már nagyságrendekkel alacsonyabb szinteken tud csak eladni. Az elemzés szerint ekkor jöhet képbe a határidős indexkontraktus, mellyel azonnal fixálhatjuk az eladási árfolyamot, és - ha a fedezés tökéletes – pont annyi nyereségünk keletkezik amennyit vesztettünk az eredeti – biztosítással egybekötött – befektetésen.

Természetesen, ha a piac a határidős kontraktus eladása után fölfelé megy, akkor a fedezeti ügyleten keletkezett veszteség lenullázza az eredeti befektetésen keletkezett nyereséget - mutat rá Misik Sándor, a cég munkatársa. A lényeg, hogy gyorsan, és költséghatékonyan tudjunk védekezni a rövidtávú és nagymértékű visszaesések ellen, még akkor is, ha "hosszú távon a tőzsdék csak felfelé mehetnek".

Tegyük fel például, hogy valaki befektetett 100 millió forintot 20 000 pontos Hang Seng indexnél a kínai piacon aktív befektetési alapba, és az index felment 30 000 pontra. Ekkor a befektetésen 50%-körüli nem realizált hozam keletkezett. Ha ekkor arra számítunk, hogy a következő napokban korrekció, vagy pánik miatt lefelé mehet az index, akkor átcsoportosíthatjuk befektetésünket valamely más alapba, vagy köthetünk egy határidős eladást.

Mostantól a Hamilton Tőzsdeügynökségen keresztül is lehetőség van határidős kontraktus keretében a Hang-Seng indexre üzletet kötni.

Az elemzés szerint akkor fedezünk tökéletesen, ha pont befektetésünk értékének megfelelő, példánknál maradva 100 millió forint értékű indexre szóló eladási pozíciónk keletkezik. Egy kontraktus Hang-Seng index 50-szeres indexértékre vonatkozik, azaz ha 30 000 az index értéke, akkor 50x30 000 = 1 500 000 hongkongi dollár összértékű indexre köthető minimálisan ügylet.

A legsúlyosabb válság fenyeget a II. világháború óta

1 hongkongi dollár 23 forint ér, azaz 34 500 000 forint összértékről van szó. Ebből következően 100 millió forintnyi befektetést nagyjából 3 kontraktussal tudunk lefedezni - állapítja meg Misik Sándor. Egy kontraktus letétigénye 30 000 hongkongi dollár, azaz kb. 690 000 forint, tehát 3 kontraktushoz minimálisan 2 070 000 forintra van szükség. Természetesen a brókercég szakemberei senkinek nem ajánlják, hogy két millió forintra három kontraktust kössön, hiszen ha a határidős kontraktuson veszteség keletkezik, azt finanszírozni is kell.

Spekulatív szempontból ugyanakkor talán ez az egyik legnagyobb kockázatú, és legnagyobb profitpotenciállal rendelkező határidős termék, ahol short pozíció felvételére is van lehetőség, azaz esésre is lehet játszani. Ha egy kontraktuson 1000 pontot elmozdul az árfolyam, akkor az 50 000 hongkongi dollár, tehát nagyjából 1 150 000 forintos mozgást jelent. Ez jól hangzik, hiszen az így képződő esetleges nyereség meghaladja a minimális letétigényt, ugyanakkor a Hamilton szakemberei a kockázatok miatt minimálisan 5 millió forint befektetéssel javasolják az egy kontraktus Hang-Seng indexre történő spekulációt.

Összeomlás: a csaló bróker megrengette a világot
Milliárdokat csalt el a párizsi bróker
Előre menekül a Fed: érnek az újabb kamatvágások?

Címkék: Cikkek

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Cikkek Megújult a Privátbankár!!
Privátbankár.hu | 2011. november 15. 15:35
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
Cikkek További árfolyamok >>
Privátbankár.hu | 2011. november 9. 10:05
 
Cikkek Skandináviában sincs minden rendben
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 18:02
Folytatódik a dán lejtmenet jövőre is, a skandináv ország gazdasága tovább lassul, egyre nehézkesebb a hitelezés, és tovább csökkennek a lakásárak
Cikkek Papandreu lemondott a népszavazásról
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 16:21
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Cikkek Papandreu nem mond le - még
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 14:05
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
Cikkek A bankokat kérdezi a kormány, mi legyen a devizahitelesekkel
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:50
Újra tárgyalóasztalhoz ülnek a bankok a kormánnyal, az NGM várja a javaslatokat a szektor szereplőitől. Az már biztos, hogy feltőkésítik az MFB-t
Cikkek Sehol egy biztonságos magyar bank?
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:36
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Cikkek A mauríciuszi devizát a költségvetési tervek gyengítik
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 12:47
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke. Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.   Privátbankár
Cikkek A kormány átvállalja Várpalota devizahitelét - a jó lobbi miatt
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:48
Várpalota polgármesterének lobbitevékenységét a kormány azzal ismeri el, hogy kifizeti a kistérség devizatartozását
Cikkek Kollektív szerződések: már most nyomást gyakorolnak a munkaadók
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:21
A jövő évi költségcsökkentések jegyében több munkáltató nyomásgyakorlásba kezdett, jelezvén, hogy felbontanák a kollektív szerződéseket
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG