
A versenyen több mint 20 ezres tömeg volt a lelátókon, és sokan otthon nézték az eseményt; a magyarok legalább egy délutánra elfelejthették a miniszterelnök lemondását és a nemzeti valuta értékvesztését. Az idők rosszabbra fordulásával a négyéves mén lett a magyar Seabuscuit, amely egykor, a nélkülözés idején a remény jelképe volt az Egyesült Államokban. A cikk szerzője szerint úgy tűnik, hogy a magyarok a versenyló kapcsán saját magukra gondolnak, akiket szerintük alulértékelnek és lebecsülnek.
Ennek a lónak küldetése van Magyarországon - idézte az újság Mikóczy Zoltánt, a négylábú tulajdonosát. A The New York Times szerint nem lehet eltúlozni azt a büszkeséget, amelyet ez a sok csalódáson keresztülment kis nemzet érez Overdose miatt. A már a hitelválság előtt eladósodott és lanyhán növekedő gazdaságú Magyarországon egy ideig nem az állami segélyekről és csődökről, hanem a versenylóról volt szó, amelyet Kincsemhez, minden idők egyik leghíresebb lovához hasonlítanak.
A lap részletesen leírta az állat történetét, utalva arra, hogy az angliai Newmarketben 2006-ban mindössze 3500 dollárért vásárolt ménért már 6,5 millió dollárt is kínáltak. Tulajdonosa azonban nem hajlandó áruba bocsátani; mint fogalmazott, az ember nem adja el az álmait.
Németországban Wunderpferdként, csodalóként, Nagy-Britanniában pedig Budapest Bulletként, budapesti lövedékként emlegetik Overdose-t. A lap kiemelte: népszerűsége a politikusokat is vonzza. Múlt pénteken Orbán Viktor Fidesz-elnök látogatta meg, aki reményei szerint ismét miniszterelnök lehet a jövő évi választások után. Mint az újság írta, a kamerák előtt a négylábú sztárral pózoló jobbközép politikus arról beszélt: Magyarországon manapság bukásról, kudarcról és pesszimizmusról lehet a leggyakrabban hallani. Amikor egy ló is csodára képes a semmiből, akkor ez a remény jele, hogy az ország kijuthat a jelenlegi reménytelen helyzetből.
"Régóta vártuk már Bajnai csomagját"
Bajnai: együtt kell sírnunk!
Orbán Bajnairól: Hol él ez az ember?
MTI