Posta: határozatlan idejű sztrájk hétfőtől
A szóvivő elmondta, hogy a postások értékesítési, címközvetítési és ajánlási tevékenysége alatt azt értik, hogy a kézbesítők is részt vesznek a posta nem kifejezetten postai szolgáltatásainak és termékeinek terjesztésében. Így például felhívhatják az ügyfelek figyelmét arra, hogy a postán is lehet biztosítást kötni, árusíthatnak sorsjegyeket stb. Tusz Ferenc, a Kézbesítők Szakszervezete elnöke az MTI-nek elmondta: azért választották a nyomásgyakorlásnak ezt az eszközét, mert nem vezettek eredményre a korábban az értékesítési tevékenység végzéséről megkezdett tárgyalások. A szakszervezet elnöke szerint a munkáltató az értékesítési tevékenységgel olyan feladatot ró a kézbesítőkre, amelyet nem tudnak ellátni.
Tomecskó Tamás elmondta, hogy hétfőn a cégnél működő valamennyi szakszervezettel egyeztet a Magyar Posta ebben a kérdéskörben. A szakszervezet elnöke az MTI érdeklődésére közölte, hogy nem publikus a szakszervezeti létszámuk. Nem mondta meg azt sem, hányan csatlakoztak a felhíváshoz.
A Magyar Postánál a legutóbbi bérmegállapodás aláírásakor összesen 9 munkavállalói érdekképviselet működött, közülük két reprezentatív szervezet, a Postás Szakszervezet és a Postások Független Szakszervezete. A Kézbesítők Szakszervezetének az MTI értesülése szerint valamivel több, mint 300 tagja van.
Nyáron se maradunk sztrájk nélkül
Reklámszemét: ne is álmodjon üres postaládáról
Posta: a KDB megvizsgálta a 1 milliárdos bicikli-ügyet
MTI