A közlemény szerint ez az összeg a Széchenyi-terv keretének tízszerese. Az AAM tanulmánya szerint biztosnak látszik, hogy a már lekötött 3600 milliárd forint uniós támogatás ellenére Magyarországon egyetlen olyan gazdasági ágazat sincs, amelyik a kapott támogatásoknak köszönhetően további állami segítség nélkül versenyképes lehet a nemzetközi piacokon. Ezért a következő kormánynak érdemes felülvizsgálnia az Új Magyarország Fejlesztési Tervet (ÚMFT) a gazdaságfejlesztési szempontok érvényesítése érdekében.
Az AAM szerint a fejlesztési pénzek, megrendelések formájában, új munkahelyeket teremthetnek. A következő kormány által még ténylegesen befolyásolható 2900 milliárd forint értékű keretből finanszírozott beruházások több százezer embernek adhatnak munkát.
A magyar vállalkozások döntéshozóinak 90 százaléka már hallott a válság kapcsán bevezetett munkahelymegtartó és munkahelyteremtő támogatásokról, és 55 százalékuk már pályázott is ilyenre. |
A tanácsadó cég arra is felhívja a figyelmet, hogy a negyven legnagyobb adóbevételt generáló projekt kormányzati kontrolljával elérhető, hogy 2010-ben a költségvetés az uniós források felhasználása révén a tervezettnél nagyobb adóbevételhez jusson. Ha ez sikeres, akkor a többlettel megegyező mértékben mellőzhetők a további, esetleges megszorító intézkedések és lehetőség nyílhat az adócsökkentésre.
Az AAM által 2008 decemberében útjára indított tanulmánysorozat negyedik része több javaslatot is felvázol arra, hogy milyen támogatási programok segíthetnek a recesszió kezelésében. E szerint például a turisztikai célú támogatások, az építőipari szakképzési program, a részmunka és a távmunka ösztönzése, valamint a lakóházak energia-korszerűsítésének támogatása jelenthet kiutat a jelenlegi kedvezőtlen gazdasági helyzetből.
Elszipkázott magyarok: fizessenek a munkahelyek!
Fidesz: két év múlva újra éllovasok leszünk!
Sokkal magasabb fizetést ígér Mesterházy
MTI