
A Gyurcsány-kormány megszorító intézkedései áremelésekhez, reálbér-csökkenéshez és az adóterhelés növekedéséhez vezettek. Önök úgy kértek megértést és türelmet az emberektől, hogy közben azt hangoztatták: a megszorításokat és a spórolást önmagukon, a kormányon kezdik.
Ehhez képest a Népszabadság információi szerint Gyurcsány Ferenc vagyona 900 millió forinttal növekedett a tavalyi évben, 10 milliárd forintot dobtak ki a semmire a kormányzati negyed amúgy is arcátlan beruházása miatt, 120 millió forintért rendeltek esetenként blőd tanulmányokat, több százezer forintot költöttek egy-egy postásbiciklire, most pedig kiderült, hogy kormánytisztviselők a spórolás jegyében 813,5 millió forintért utaztak külföldre 2007-ben.
Az utazások között ismételten találunk teljesen felesleges, az országnak hasznot nem hozó kiküldetéseket, melyek egyetlen következménnyel jártak: vitték a pénzt, az emberek pénzét. Tisztelt Miniszter úr! Kérem tájékoztatását az alábbi kérdésekben: Milyen hozadékkal járt Magyarország számára, hogy kis híján 3 millió forintért képviselték hazánkat kilenc űrkutatási konferencián?
Mi volt az oka és hozadéka annak, hogy a környezetvédelmi tárca egyik munkatársa kilenc napot töltött az Egyesült Államokban a Nemzetközi Bálnavadászati Bizottság ülésén? Mi értelme van annak, hogy az egészségügyi tárca százezreket költ egy elhízás elleni törökországi konferencián való részvételre? Milyen tapasztalatokat adott át a Gyurcsány-kormány képviselője Egyiptomban a korrupció ellenes küzdelmet illetően?
Végül pedig, Miniszter úr, nem gondolja, hogy sokkal inkább a magyar emberek problémáinak, nehézségeinek megoldására kellene fordítani a közpénzeket bálnavadászati, űrkutatási és elhízás elleni konferenciák helyett? Várom megtisztelő válaszát. Révész Máriusz (Fidesz) országgyűlési képviselő.
Gyurcsány: a politika nem szépségverseny
Fidesz: leleplező felvétel MSZP-s politikusról?
Mi van, ha nem fizet a kormány? Vis maior
Milliárdos lenyúlás volt a kormányzati negyed?
Ha egymás mellett és nem egymás mellé beszélnek
MTI