.jpg)
Ha áttanulmányozzák az szja-törvény rendelkezéseit, rögtön kiderül: sok lehetőség már nincs. Fizethetnek – többek között – önkéntes kölcsönös biztosítópénztárba, nyithatnak esetleg nyugdíj-előtakarékossági számlát, és bizonyos tb-, valamint magán-nyugdíjpénztári befizetések után is jár kedvezmény. Aki nemes célokra szeretne áldozni, az is visszakaphat egy szerény összeget a befizetett adójából, hiszen a közcélú adományokhoz kapcsolódó kedvezményeket sem szüntették meg.
Bár a nagy szigorítások kapcsán felvetődött az eltörlése, mégis megmaradt az élet- és nyugdíjbiztosítások utáni engedmény is. Ez azt jelenti, hogy a magánszemélyek az év utolsó harmadában még köthetnek ilyen típusú biztosítást, illetve növelhetik az ide befizetett összeget. A hosszú távú megtakarítások ösztönzése érdekében ugyanis továbbra is úgy rendelkezik a törvény, hogy ha a magánszemély tízéves vagy annál hosszabb időtartamú élet- vagy nyugdíjbiztosítást köt, akkor az általa befizetett díj 20 százalékával csökkentheti az adóját - olvasható a Világgazdaságban.
Január elseje óta az szja-törvény százezer forintban korlátozza az egyes társadalombiztosítási és magán-nyugdíjpénztári befizetések, a tandíj, a közcélú adományok, valamint az élet- és nyugdíjbiztosítások kedvezményét. A legnagyobb szigorítást pedig az jelenti, hogy az említett négy engedményt a magánszemély akkor érvényesítheti teljes egészében, ha éves összes jövedelme nem haladja meg a 3,4 millió forintot.
A magasabb jövedelműek számára már csak két lehetőség adódik az szja-rendszerben, hogy a befizetett adójukból némi pénzt viszontlássanak, azonban azt sem kapják kézhez, hanem – attól függően, hogy milyen típusú megtakarításuk van – vagy az önkéntes kölcsönös biztosító-pénztári, vagy a nyugdíj-előtakarékossági számlájukra utalja jövőre az állami adóhatóság - írja a Világgazdaság.
Eladná lakását, házát? Igyekezzen még idén lépni!
Adótámogatás: ne az APEH-nél keresse!
Gyurcsány: Rendet!!!
Százezres korlát: mi fér bele?
Megjutalmazták? Legyen észnél!