Utánajártunk néhány alapadatnak és annak is, hogy ez egyes bevásárlóközpontok milyen szolgáltatásokat tudnak kínálni a potenciális vásárlóknak. Tájékozódtunk például a parkolási lehetőségekről, a családbarát, bababarát szolgáltatásokról. Illetve arról is érdeklődtünk, hogy mennyire akadálymentesítették az egyes áruházakat. Fontos szempontok voltak még a kikapcsolódási formák, valamint az is, hogy milyen egyéb ügyeket tudunk ott elintézi. Nem elhanyagolható az sem, hogy a mennyire könnyű bennük az eligazodás, mert néha még a térképet is nehéz megtalálni, ha elvonják a figyelmünket a színek, az illatok és a csillogó díszítések.
WestEnd
Az épületet 1999-ben adták át, kereskedelmi területe 44800 négyzetméter. A több szintes áruház összesen 422 üzlethelyiségnek tud helyet biztosítani. Csak cipőboltból 53, női ruhákat kínáló üzletből pedig 52 található benne. De találunk itt bankokat is (OTP, Erste, MKB, Budapest Bank és Citibank) és a mobiltelefon-szolgáltatók, illetve -üzletek is szép számmal képviseltetik magukat. Emellett ingyen internetezhetünk is a kiépített WiFi rendszernek köszönhetően.
.jpg)
Budapesten az emberek 4 százaléka jár hetente többször is plázákba és bevásárlóközpontokba, hetente egyszer pedig a fővárosi lakosság 5 százaléka látogatja a bevásárlóközpontokat - derül ki a GfK Hungária és a Szonda Ipsos által, a 2007. év első félévéről készített Nemzeti Médiaanalízisből. A felmérés szerint Budapesten az emberek 28 százaléka szinte soha nem megy „plázázni”, a legalább havi rendszerességgel betérő fővárosi látogatók aránya pedig 30 százalékot tesz ki. |
A WestEndben információs pultok működnek a bevásárlóközpont 5 pontján, van ruhatár és talált tárgyak osztálya, ez utóbbit telefonon is meg lehet keresni. A mozgáskorlátozottak a lift segítségével tudnak közlekedni még a tetőteraszra is, illetve ingyenesen használhatják a Go West névre hallgató robogószerű járművet.
Ha kikapcsolódásra vágyunk, akkor múlathatjuk az időt a teraszon, ahol most beindították a jégpályát, vagy mehetünk mozizni, de választhatunk a 44 étterem és kávézó közül is. A teraszon kialakítottak egy játszóteret a gyerekeknek. Az oda vezető kijárat mellett kapott helyet a minden igényt kielégítő, szépen berendezett baba-mama szoba, melynek használata ingyenes. A többi mellékhelyiségnél mindig elég nagy a tömeg és tapasztalataink szerint a szagok sem túl kellemesek, ám a célnak megfelelnek, sőt minden mellékhelyiség mellett van egy gyermek WC és egy lehajtható műanyag pelenkázóasztal is.
Mammutok
A Mammut I-et 1998-ban adták át, ezt 2001-ben követte a Mammut II. A bevásárlóközpont területe mindennel együtt összesen 105 ezer négyzetméter, ennek kicsivel több, mint a fele az üzleti terület, amely 330 üzletnek ad otthont.

A Duna Plazához hasonlóan itt is az első emeleten rendezték be a pelenkázó szobát, de nagyon elővigyázatosak voltak. A kisgyermekes mosdóba és pelenkázó szobába, ha be szeretnénk jutni, akkor csengetni kell és egy kamera figyeli a behatolni vágyókat. Ugyanis az ajtó csak akkor nyílik ki, ha valóban van velünk csecsemő vagy kisgyermek. Egyéb szolgáltatásként van az áruházban csomagmegőrző, elsősegélynyújtó hely, akadálymenetes bejárat, lift, és mozgáskorlátozottaknak kialakított mellékhelyiség is.
Alapvetőn szimpatikus megoldás, hogy a szupermarketet úgy alakították ki, hogy oda, akár az utcáról és be lehet menni, és nem kell végigcipelni a szatyrokat a fél bevásárlóközponton.
Posta ugyanakkor nem található Mamutban, viszont van gyógyszertár, zálogház és számos bank is. Sőt nem csak nappal, hanem éjjel is betérhetünk kikapcsolódás céljából valamelyik ott található szórakozóhelyre (Jam Pub, Kaméleon Club, Dokk Cafe, Tabu). Emellett van fitness és wellness központ, squash club, játékterem, gyermek játszóház, rengeteg étterem, kávézó, sőt 13 termes mozi is.
Duna Plaza, Arena Plaza, Campona: kattintson a folytatásért!
Tíz éve nem vásároltak ilyen keveset az eurózónában
A világ legdrágább üzletei
Még mindig tuti a pláza-biznisz
Növekvő outletek
Jön az újabb gigapláza!
Nem tudták időben kitakarítani a plázát
( 1 ) | ( 2 ) | következő >> |