Elsőre igencsak bizarrnak hangozhat a robotokkal űzött szex, de Levy szerint "amint megjelenik az első "Robottal szexeltem, és szuper volt!" jellegű cikk egy Cosmopolitan-stílusú magazinban, sokan belevágnak majd a dologba."
A szerelem egy ember és művészi vagy műszaki alkotása között nem mai ötlet: az ókori Görögországban a szobrász Pygmalion a mítosz szerint beleszeretett Galateába, eleféntcsontból készített szobrába, akit végül Vénusz életre keltett. Ma sem áll távol az emberektől az ilyesmi, és nem csak a sci-fi írók fantáziájában születnek hasonló történetek. A tudósok beszámoltak arról, hogy meglepően sokan "szerettek bele" ELIZA-ba, aki-ami egy számítógépes program. Feladata az volt hogy kérdezzen - egy pszichiátert utánozva.
Levy szerint kiválóan megfigyelhető, ahogy a robotok egyre inkább emberivé válnak. Kezdetben csak gyárakban alkalmazták őket, például autók összeszerelésére. Ma már azonban robotkutyák, csiklandozós Elmo-k és digitális kisállatok - tamagocsik - is részesei életünknek. A kutató szerint a robotok megjelenésükben, működésükben és személyiségükben annyira emberivé válnak, hogy sokan fognak beléjük szeretni, szeretkeznek velük, és házasságot is kötnek majd. "A szerelem és a szex robotokkal elkerülhetetlen" - fogalmazott Levy.
A kutató szerint számos olyan tulajdonság programozható, ami ahhoz kellhet, hogy az ember beleszeressen egy robotba. 2006-ban Henrik Christensen, az Európai Robotikai Kutatási Hálózat alapítója azt jósolta, 5 év múlva kerülhet sor először az ember-robot szexre. Levy szerint ennek valóban nagy a valószínűsége. Már ma is vannak olyan cégek, amik élethű szex-babákat gyártanak. Csak egy kis elektronika kell bele, hogy vibráljon, valamint néhány egyszerű hangeffekt. "A robotika szempontjából ez egy meglehetősen primitív konstrukció, de a technológia mindenesetre már adott."
Ahogy a szoftverek egyre kifinomultabbá válnak, előtérbe kerülhet a házasság intézménye is. 100 évvel ezelőtt még tilos volt a feketék és fehérek közötti házasság, vagy az azonos neműek házassága is, ez mára alaposan megváltozott - vont párhuzamot Levy. "Nem az a kérdés, hogy bekövetkezik-e, hanem csak az, hogy mikor."
A kutató úgy véli, az első állam, ahol megengedik az embereknek, hogy robotokkal házasodjanak, Massachusetts lehet. Ez az állam az egik legliberálisabb Amerikában, az azonos neműek házasságának engedélyezésében is élen jártak. Ráadásul Massachusetts ad helyet számos high-tech kutatóközpontnak is, mint például az MIT.
Az emberek és robotok közti kapcsolatok azonban számos erkölcsi problémát is felvetnek, amleyre egyelőre nem tudjuk a megoldást. Kényes kérdések tömkelege merül fel: például hogyan kezeljük a pedofilok és a gyermekrobotok kérdését? Mi lesz a robotprostitúcióval? Ezekre mindenképp az embereknek kell választ adniuk.