
Hozzáfűzte: az alkalmi munkavállalók foglalkoztatásának adminisztrációja tovább egyszerűsödik, tervezik a munkavállalói kiskönyv megszűntetését, amely a visszaélések melegágya, mert vagy ragasztanak bele közteherjegyet vagy nem - attól függően, hogy számítanak-e ellenőrzésre. A bejelentést pedig majd elektronikus úton, az interneten, illetve mobil telefonon is meg lehet tenni.
Székely Judit úgy fogalmazott: az alkalmi munkavállalás szabályozásában "kicsit túl lőttek a célon", ennek következtében tavalyi évben már 935 ezer alkalmi munkavállalói kiskönyvet váltottak ki.
"Sajnos az történt, hogy addig-addig enyhítgettük a szabályokat, amíg a normál munkaviszonyokat kezdték átalakítgatni a normál cégek is, alkalmi munkavállalóként foglalkoztatva dolgozóikat" - mondta. Székely Judit előadásában arról is szólt: a jövő évtől indul egy program, amelynek eredményeként azok a munkáltatók, amelyek rendszeres szociális segélyben részesülők foglalkoztatásával bővítik a létszámukat, három évig teljes járulékmentességet fognak élvezni.
"Ez a minimálbért, vagy a minimálbér másfélszeresét feltételezve egymillió forint körüli járulékmentességet jelent a munkaadó számára" - fejtette ki a szakállamtitkár. Székely Judit szólt arról is, hogy a szaktárca ősszel kezdeményezni fogja a foglalkoztatási törvény módosítását, ez pedig arra irányul majd, hogy azok akik álláskeresési támogatásra jogosultak és sikeresen elhelyezkednek, megkapják egy összegben a hátralévő támogatási időre jutó támogatás 60 százaléka helyett a 80 százalékát.
A szakállamtitkár szavai szerint június 30-tól módosul egy miniszteri rendelet, amely szerint a jövőben ha egy munkáltató konkrét állásajánlattal lép fel és ezt jelzi a munkaügyi szervezetnek, de nincs a regisztrációban olyan álláskereső aki be tudja tölteni az állást és így képzéssel kell biztosítani a munkáltató számára a megfelelő munkaerőt, akkor köteles a munkaügyi központ ezt a képzést támogatni.
MTI