"Ilyen értelmű kérés érkezett Stanislaw Dziwisz krakkói érsekhez - mondta Zdzislaw Sochacki atya, a székesegyház plébánosa. - A végleges döntés a következő órákban születik meg."
A Wawelen kívül más temetési helyszínek is felmerültek, köztük a Szent János-székesegyház, a Powazki temető és az Isteni Gondviselés temploma Varsóban.
"A helyet, ahol az elnöki pár nyugszik majd, már kiválasztotta a család, de egyelőre még nem jelenthető be" - közölte Jacek Sasin, az elnöki hivatal igazgatóhelyettese.
A magyar kormány április 17-ét, szombatot nemzeti gyásznappá nyilvánította a lengyel köztársasági elnök halála miatt. Szollár Domokos kormányszóvivő az MTI-nek elmondta: a nemzeti gyásznapon az Országház előtt a Magyar Köztársaság lobogóját ünnepélyes keretek között, katonai tiszteletadással kell felvonni, majd félárbocra ereszteni.
Hozzátette: az általános iskolákban az ötödik évfolyamtól, továbbá a szakiskolákban, a gimnáziumokban és a szakközépiskolákban április 16-án, pénteken, a tanóra keretében meg kell emlékezni a lengyel és a magyar történelem közös eseményeiről és a két nemzet együttműködéséről.
A kormányszóvivő kifejtette, hogy fekete zászlót, illetve gyászlobogót kell felvonni azon középületek előtt is, amelyek esetében a nemzeti zászlót ki kell tűzni, illetve a nemzeti lobogót fel kell vonni.
A kormány kedden megjelent rendelete szerint a kabinet az "évszázados sorsközösségen alapuló lengyel-magyar barátságra tekintettel, osztozva a lengyel nemzetnek Lech Aleksander Kaczynski, a Lengyel Köztáraság elnöke halála miatt érzett gyászában" nyilvánította gyásznappá április 17-ét.
Roncsokkal utaznak az elnökökÁtvészelik a piacok a lengyel katasztrófát
Obama is ott lesz Kaczynski temetésén - de nem csak a részvét miatt?
Vizsgálják a lengyel elnök halálának körülményeit
MTI