A számok alapján a szárazföldi Kína az ázsiai-csendes-óceáni térség második és a világ negyedik legnagyobb magas jövedelmű magánszemélyekkel rendelkező országa az Egyesült Államok, Japán és Németország után. Pauline Ko a Merryll Lynch Kínáért felelős ágazati szakmenedzsere szerint Kínában bővülni fog a dollármilliomosok köre, és ezzel együtt azok vagyona, aminek oka az erős makrogazdasági növekedés és a piac - különösen a részvény- és az ingatlanpiac - teljesítménye.
A jelentés szerint tavaly a kínai milliomosok befektetéseiknek a 42 százaléka volt értékpapírokban, míg 27 százalék volt az ingatlanok aránya. Vej Csen (Wei Zhen) - ugyancsak a Merrill Lynch szakértője - szerint a kínai milliomosok az országos és a világpiaci trendek hatására fokozatosan csökkentik majd vagyonuk értékpapírban és ingatlanban tartott hányadát. Vej 9,3 százalékos gazdasági növekedést jelzett előre erre az évre Kínban, míg 9 százalékosat 2012-re.
A hongkongi milliomosok száma tavaly elérte a 101.300-at, ami 33,3 százalékos növekedésnek felel meg az előző évhez viszonyítva. A hongkongi adatok immár második esztendeje a leggyorsabb ütemű növekedést mutatják a világban. A hongkongi nagyon gazdagok együttes vagyonának értéke elérte az 511 milliárd amerikai dollárt, vagyis 35 százalékkal magasabb, az egy évvel korábban mérténél. Az ázsiai-csendes-óceáni térségben 3,3 millióra emelkedett a dollármilliomosok száma, amivel a térség most először került a második helyre, Észak-Amerika és Európa közé.
MTI