2010 júniusához képest az ipar belföldi értékesítési árainak 0,6%-os csökkenésén belül a feldolgozóipari ágazatokban az árszínvonal 0,9%-kal esett vissza.
Az ipar belföldi értékesítésében jelentős súlyt képviselő villamosenergia-, gáz-, gőzellátás, légkondicionálás árai júliusban 0,4%-kal csökkentek, a víztermelés, -kezelés, -ellátás díjai gyakorlatilag stagnáltak, a bányászat, kőfejtés árai 0,7%-kal nőttek.
12 havi összehasonlításban a feldolgozóipari ágazatok belföldi értékesítését 6,0%-os áremelkedés jellemezte.
A belföldi értékesítésben az ágazatok rendeltetés szerinti csoportjai közül 2010 júliusában az előző hónaphoz képest az energiatermelő ágazatokban 1,2%-os árcsökkenés, a továbbfelhasználásra termelő ágazatokban 0,1%-os árnövekedés mutatkozott. A beruházási javak árai 0,1%-kal mérséklődtek, miközben a fogyasztási cikkeket gyártó ágazatok árai 0,2%-kal emelkedtek. Az előző év azonos hónapjához mérten az árak az energia- és továbbfelhasználásra termelő ágazatokban összességében 13,8, a beruházási javakat előállító ágazatokban 2,2%-kal emelkedtek. A fogyasztási cikkeket gyártó ágazatok esetében 2,5%-os árcsökkenés volt tapasztalható.
Az ipar forintban mért exportértékesítési árai az előző hónaphoz képest 2010 júliusában 1,0, 12 havi összehasonlításban 7,5%-kal emelkedtek. Hazai fizetőeszközünk egy hónap alatt az euróhoz viszonyítva 0,9%-kal gyengült, az amerikai dollárhoz képest 3,5%-kal erősödött; a 2009. júliusival összevetve az euróhoz mérten 4,3, a dollárhoz viszonyítva 15,0%-kot vesztett értékéből - olvasható a KSH közleményében.
Privátbankár