Tőzsde: a választás eltörpül a deficit mellett
Sarkadi Szabó Kornél, a Raiffeisen Bank elemzője szerint a választás érdemben nem határozza meg a tőzsde irányát, viszont fölerősíthet bármilyen mozgást. A meghatározó továbbra is a régió piacainak viselkedése lesz - mondta az elemző. Fokozhatja ugyanakkor a bizonytalanságot a délután tőzsdezárás után megjelenő márciusi államháztartási adat, ami egyes vélemények szerint magasabb lesz a korábban jelzettnél - tette hozzá. Mindez, hozzászámítva a külföldi tőzsdeindexek csökkenését, továbbá azt hogy a régiós tőzsdék lokális csúcson vannak, az elemző szerint kivárást vagy korrekciót vetít előre, de nem zárható ki egy komolyabb profit realizálás sem.
Deák Balázs, a CIB Bank elemzője szerint az első választási forduló után kialakult kiélezett helyzet kivárásra ösztönzi a befektetőket, és inkább a héten megjelenő fontos makrogazdasági adatok befolyásolják majd a tőzsdét.
A szakértő hétfőn nem számít jelentős árfolyamváltozásokra. Várakozása szerint az egyes blue chip részvények eltérő képet mutathatnak. Továbbra is erős lehet a Mol és a Richter, amelyek az olajár emelkedése illetve a dollár erősödése miatt drágultak a múlt héten. Az OTP piacán viszont kivárás lehet, mivel a banki részvények jobban függnek a makro adatoktól.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 13,45 pontos emelkedéssel, 23.574,30 ponton nyitott hétfőn. A pénteki záró értékhez képest ez 0,06 százalékos erősödés.
Friss tőzsdei árfolyamok
Választás 2006: mi lesz a magyar gazdasággal?