Tőzsdére vinné az MDF a Szerencsejáték Zrt.-t és a Postát
A tőzsdére vitt vállalatoknál megszűnne a korrupció lehetősége, és átláthatóvá válna a működés. A veszteséges cégek a bejutás reményében ösztönzést kapnának gazdálkodásuk rendbetételére - indokolta a javaslatot a választmányi elnök.
Katona Kálmán a tőzsdére vihető vállalatok között említette a Szerencsejáték Zrt.-t, a Magyar Villamos Műveket, a Magyar Posta Zrt.-t, valamint a Concordia Közraktár Zrt.-t.
A tőzsdei részvénykibocsátás előnyeiről elmondta: mivel a tőzsdére lépés szigorú feltételekhez kötött, a kibocsátó cégek részletes, a tőkepiac szabályainak megfelelő gazdasági-számviteli átvilágításon esnének át, és átláthatóan, ellenőrizhető módon működnének. Mint mondta, a részvényárfolyam egyben bizonyítvány is a vállat értékéről, a vállalatvezetés teljesítményéről.
A tőzsdére vitellel megszűnne az az állapot, "hogy az állam jutalomként teszi az állami vállalatok élére a vezetőket, és onnan amit lehet, kiszipkáz" - fűzte hozzá.
Szólt arról is: a magyar kisbefektetők is részesedhetnének a jól működő vállalatok hasznából, s így a befolyó profit nagy része is náluk maradna, az állami vállalatok papírjainak megjelenése pedig új lendületet adna a Budapesti Értéktőzsdének.
A tájékoztatón kiosztott háttéranyagban szerepel, hogy az MDF szerint a következő három évben legalább két tucat állami vállalat részvényeit lehetne bevezetni a tőzsdére.
Dávid Ibolya kiosztotta a nagy pártokat