Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!
Úgy tűnik, nem a következő hetek hozhatják a legmeredekebb emelkedést a budapesti tőzsdén. Elemzők nem ajánlják a blue-chipek vételét
Úgy tűnik, nem a következő hetek hozhatják a legmeredekebb emelkedést a budapesti tőzsdén, ugyanis mind a hazai, mind a nemzetközi fejlemények hatása bizonytalan a részvények árának alakulására – vélekednek a Világgazdaságnak nyilatkozó elemzők.
Nagyobb változásra a tőzsdén a hónap végénél hamarabb nem lehet számítani: ekkor lát napvilágot az amerikai vállalatok eredményéről szóló hírek nagy része, és november közepén a magyar cégek negyedéves gyorsjelentési szezonja is megkezdődik - olvasható a Világgazdaságban.
Kuti Attila, a Cashline brókerház elemzője szerint a gyorsjelentések egyelőre nem tesznek hozzá sokat a hangulathoz. Az elemző a helyzetet úgy jellemezte, hogy „még nincs nagy gond”, bár az eddig kijött adatok csak a technológiai szektorban mutattak optimizmust.
Gyurcsik Attila, a Concorde elemzője elmondta: a fogyasztói árindex a várakozásoknak megfelelően alakult az Egyesült Államokban, míg a többi adat, így az újlakás-építések száma gyengébb lett annál, mint amire számítottak. Ezt a további bizonytalanságot erősíti az amerikai recesszióval és a Fed reagálásával kapcsolatban.
Holnap lesz a huszadik évfordulója az 1987-es fekete hétfőnek: ekkor a NYSE kereskedési rendszere szó szerint lebénult az eladási pánik keltette megbízási dömping hatására.
"A bonyolult fedezeti stratégiák alkalmazása a tőzsdéken nem akadályozhatja meg teljesen az esetleges összeomlást", írja a The Wall Street Journal.
Ami a Budapesti Értéktőzsdét illeti, a legtöbb megkérdezett elemző nem ajánlja a blue chipek vételét. Az OTP-nél a nemzetközi pénzügyi zavarok miatt erős növekedésre nem lehet számítani az elkövetkező időben, bár az optimizmus is itt csapódik le a leginkább a magyar papírok közül. A Mol-papírokat sem ajánlották vételre a szakemberek, leginkább az OMV-vel folytatott huzavona okán kialakult felértékelődés miatt, illetve azért, mert hosszabb távon limitált a növekedés a magyar olajcégnél. A 88 dollárt ostromló olajárak nem feltétlenül járnak tartósan magas haszonkulccsal a termékek értékesítésénél – mutatott rá Herczenik Ákos, a Raiffeisen szakértője. A Magyar Telekomnál október végére várható az új stratégia publikálása, addig nem lesz nagy mozgás a papírjaival - olvasható a Világgazdaságban.
Herczenik szerint inkább a kisebb papírokba érdemes most befektetni. Úgy tűnik, a Rába hosszabb távon magához térhet az elmúlt két hétben elszenvedett, drasztikus mértékű zuhanást követően.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke.
Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.
Privátbankár