Újabb bioüzemanyag-gyárakat terveznek Magyarországon
A tervek szerint, 2009-2010-re, az agrártárca céljainak megfelelően már kétmillió tonna kukorica feldolgozására alkalmas bioüzemanyag gyártó kapacitás működik majd Magyarországon - mondta Gráf József csütörtökön Gyöngyösön.
A már működő két üzem mellett 2008 második felében újabb két-háromban kezdődik meg a termelés, ami már több mint egymillió tonna tengeri feldolgozását biztosítja - mondta az agrárminiszter azon a rendezvényen, amelyet az IKR Zrt. és a gyöngyösi főiskola közötti, bioenergetikai kutatási programok megvalósításáról szóló együttműködési megállapodás aláírása alkalmából tartottak.
A fejlesztésekhez szükséges kutatásokat, az egyetemek és főiskolák mentén létrehozott regionális tudásközpontokra kívánja bízni a tárca; ezt szolgálja a most megszületett együttműködés is - mondta a miniszter.
Szaxon Attila, a 2006-ban 75 milliárd forintos árbevétel mellett működő, kukorica termesztéssel és a hozzá kapcsolódó integrátori tevékenységgel foglalkozó IKR Zrt. vezérigazgatója hangsúlyozta, hogy a fosszilis energiahordozók korlátozott hozzáférése és növekvő ára miatt, mára megnőtt a megújuló energiaforrások, a bioüzemanyagok előállításának jelentősége. A növények energetikai hasznosítása egyben mérsékelheti a piacot veszélyeztető szemes termény többletet is - mondta.
Nyakunkon a katasztrófa: tennünk kell valamit
Benézték a bioetanolosok? Nyakunkon a benzinháború
2020-ra lesz közös uniós energia célkitűzés
Itt a megoldás a magas fűtésszámlára - elefántfű
Kísérleti bioerőmű épül Gyöngyösön