
Ferenczi azt mondta a lapnak: az alvilág jóval kiterjedtebb, szorosabb és mélyebb kapcsolatokat ápol a legális gazdaság szereplőivel, mint azt a rendőrség bűnügyi főnökeként látta vagy feltételezte volna.
A tábornok a Népszabadságnak több okot is megnevezett arra, miért pályázik uniós forrásokra az alvilág, amikor köztudott, hogy azokkal egészen szigorú rend szerint kell elszámolni. Egyes csoportok a pénzmosás lehetőségét látják az uniós támogatással megvalósítható beruházásokban. Mások viszont így akarnak végleg szakítani bűnöző múltjukkal, tekintettel arra a hiedelemre, hogy "aki uniós pályázaton nyer, nem lehet akárki."
A maffiaellenes központ minden esetben figyelmezteti a döntéshozókat, ha az uniós támogatásért versengő cégek és konzorciumok közt feltűnnek az ilyen vállalkozások - hangsúlyozta. Ferenczi ehhez azt is hozzátette: a döntéshozók komolyan veszik a központ jelzéseit, így - legalábbis eddig - nem jutott uniós pénzhez olyan bűnszervezet, amely szerepel a központ nyilvántartásában.
Ferenczi ugyanakkor arra is rámutatott, hogy a hatóságok látókörében lévő bűnszervezeteknek hatalmas jövedelmeik vannak valóban legális vállalkozásokból, amelyeknél persze "az első milliók" eredetét ma is homály fedi.
Milliókat loptak a fürdőktől a trükköző munkatársak
Nyílik a pénztárca: kifizetik a nyertes pályázókat
Premier: jön a bűnözők százas toplistája
Hurka és szilvapálinka egy EU-s pályázatért
Milliárdokkal rövidítené meg a maffiát az APEH (hanganyag)
Orbán: Maffiamódszerekkel osztják a pénzeket
Népszabadság