A II. negyedévben gyakorlatilag minden szinten a várakozások feletti eredményeket ért el a Richter, ami mögött elsősorban az oroszországi készletezési hatás, másrészt a Barr/Teva profitmegosztási megállapodásból származó vártnál nagyobb bevétel áll, míg az egyéb piacokon többé-kevésbé a vártnak megfelelő, a körülményekhez képest kielégítő forgalmat ért el a társaság - áll a Buda-Cash Brókerház Zrt. gyorsjelentést követő kommentárjában.
A jó eredmény mögött ki kell még emelni a brókercég szerint a negyedéves átlag tekintetében még mindig gyengének mondható forint árfolyamot (285 Ft/EUR) is. Ezek a tételek azonban részben egyszeriek: az orosz készletezési hatás mintegy 10 millió euróra becsülhető, a bruttó fedezeti ráta vonatkozásában pedig a forint erősödésének tartóssá válása esetén mindenképpen romlásra kell felkészülni az előttünk álló időszakban. Ezzel együtt, a gyorsjelentést követően indokolt az éves előrejelzések felfelé korrekciója ezen piacok vonatkozásában és minden bizonnyal a piaci eredményvárakozások is növekedni fognak - írják.
A szeptember 30-án záródó üzleti év egészében az előző évinél 12 százalékkal magasabb, 107 milliárd forint nem konszolidált árbevétellel számol az Egis Nyrt., ezen belül a belföldi forgalom két százalékos emelkedését prognosztizálja - közölte Marosffy László, az Egis vezérigazgató-helyettese egy csütörtöki elemzői találkozón. |
A Buda-Cash az üzemi eredményre vonatkozó előrejelzést jelentősen, 37,8 milliárdról 46,8 milliárd forintra növeli, tükrözve a jóval várakozások feletti II. negyedév eredményeit ill. a korábbinál kedvezőbben megítélt oroszországi kilátásokat a második félévre vonatkozóan. A pénzügyi műveletek eredményére vonatkozó előrejelzés pedig 6,9 milliárd helyett immár 4,5 milliárd forint – a kommentár szerint a csökkenés oka, hogy a korábbinál erősebb forint árfolyam lefutásra számítanak. A nettó eredmény idén 48,9 milliárd forint lehet (EPS: 2631 forint), szemben a korábban várt 43,5 milliárddal.
A kormányzat részéről egyértelműen látható a 25%-os Richter-részesedés megtartásának szándéka – ebben a jövőre valószínűsíthető kormányváltás sem fog változást hozni –, így mivel az alapszabály gyakorlatilag az összes lényeges kérdést 75%-os közgyűlési többséghez köti, továbbra sem valószínű felvásárlási prémium megjelenése az árazásban - jósolják.
Friss tőzsdei árfolyamok |
A Buda-Cash-nél a hosszú távú célárfolyamot 38 800 forintról 41 300 forintra növelik, tükrözve az eredményelőrejelzéseinkben bekövetkezett változásokat. Hosszú távú ajánlásuk felhalmozás, a kommentár szerint erős vétel már nem indokolt az elmúlt időszakban bekövetkezett árfolyamemelkedés és egy stratégiai befektető általi felvásárlás jelentősen mérséklődő esélye miatt sem.
A rövid távra szóló ajánlás továbbra is csak tartás, több okból is. A cég megítélése szerint a globális részvénypiacok az elmúlt időszakban elég sok mindent beáraztak a makrogazdasági folyamatok várható javulásából – sőt, talán előre is szaladtak némiképp. A viszonylag erős forint sem a rövid távú árfolyamerősödés mellett szól, végül a nemzetközi összehasonlítás sem mutat alulértékeltséget.
Richter: euróban meglehet az "állandóság"
Megduplázta nyereségét a Richter
Privátbankár