
"Ehelyett - szándékom ellenére - a szavaim fájdalmat, dühöt, zavart váltottak ki. Nagyon sajnálom, ami történt" - mondta, hozzátéve, nem arra utalt, hogy az izraeli kormány politikája az egész zsidó nép nézeteit tükrözné.
A jelenleg New York szövetségi állam Rochester városának egyetemén működő M. K. Gandhi Intézet az Erőszakmentességért vezetősége, amelyet Arun Gandhi tavaly elhunyt feleségével, Sunandával közösen alapított 1991-ben, csütörtökön elfogadta Gandhi lemondását az elnöki tisztségről.
Gandhi a The Washington Post egyik internetes vitafórumán január 7-én Izraelt olyan nemzetnek írta le, amely "azt hiszi, hogy csak fegyverekkel és bombákkal tudja biztosítani az életben maradását", és feltette a kérdést, nem lenne-e jobb, ha barátkoznánk azoknak, akik gyűlölnek minket. "A modern világban, amely arra van ítélte, hogy együtt éljen a bombákkal, ez láthatóan idegen fogalom." "Nem barátkozunk senkivel, uralkodunk rajtuk. Megteremtjük az erőszak kultúráját (Izrael és a zsidók ebben a főszereplők), és az erőszak kultúrája feltehetően elpusztítja az emberiséget" - írta.
Az intézet tanfolyamokat, műhelyfoglalkozásokat és szemináriumokat tart az erőszakmentességről.
Felfordult a világ: ideje lenne észbe kapni
Erőszak és szex: ettől indulunk be igazán
Lélekgyilkos számítógépes játékok
Bush, ha izraeli lenne, aggódna
MTI