2p

Mire készülhet a kormány?
Meg lehet még menteni az idei évet az ezer sebből vérző gazdaságban?

Online Klasszis Klub élőben Győrffy Dórával!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a közgazdászt, egyetemi tanárt!

2025. július 16. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A Trump-adminisztráció külügyminisztere helyett csak egy ultimátumot küldött.

Leminősítettek egy londoni nagyszabású találkozót, amelyen Oroszország Ukrajna elleni háborújának befejezése lett volna a téma, miután az amerikai külügyminiszter, Marco Rubio bejelentette, hogy kihagyja a csúcsot, ezzel tovább fokozva a Washington és Kijev közötti feszültséget az orosz megszállás alatt álló területek jövőjét illetően – írta a CNN

Trump erős embere egyre nyíltabban szól oda az ukránoknak
Trump erős embere egyre nyíltabban szól oda az ukránoknak
Fotó: Facebook/ J.D. Vance

Rubio részvételére számítottak az ukrán, brit és európai tisztviselőkkel folytatott egyeztetéseken, de a külügyminisztérium szóvivője, Tammy Bruce kedden közölte, hogy „logisztikai okokból” mégsem vesz részt. A brit külügyminisztérium szerdán megerősítette, hogy a találkozót alacsonyabb szinten tartják meg. „A hivatalos szintű tárgyalások folytatódnak, de ezek zártkörűek lesznek a sajtó számára” – közölte a minisztérium az újságírókkal. Arról nincsen szó, hogy teljesen elhalasztották volna a megbeszélést, az erre utaló sajtóhírek ellenére sem. 

Trump alelnöke fenyegetést küldött

Amellett, hogy Rubio nem ment el Londonba, az amerikai alelnök, J.D. Vance szerdán az indiai látogatása során fenyegetett azzal, hogy az Egyesült Államok kilép a tárgyalási folyamatból: „Egy nagyon egyértelmű javaslatot tettünk mind az orosz, mind az ukrán félnek, és itt az ideje, hogy igent mondjanak, különben az Egyesült Államok kiszáll ebből a folyamatból.”

Az amerikai javaslat, amely miatt megakadtak a tárgyalások, tartalmazza Oroszország Krím fölötti ellenőrzésének elismerését is – mondta egy, a keretfeltételeket ismerő tisztviselő a CNN-nek. A javaslat egyúttal tűzszünetet is előírna a frontvonalak mentén. A portál emlékeztett, bármilyen olyan lépés, amely elismerné Oroszország ellenőrzését a Krím fölött, gyökeres fordulatot jelentene az Egyesült Államok elmúlt évtizedben folytatott külpolitikájában.

 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Politico: nagy fordulat készül Brüsszelben, jön a szigorítás
Privátbankár.hu | 2025. július 10. 19:19
Az afrikai országoknak vissza kell fogniuk a migrációt, ha továbbra is szeretnének uniós fejlesztési támogatást kapni – ezt fogja javasolni az Európai Bizottság a jövő héten bemutatandó hétéves költségvetési terv részeként a Politico értesülései szerint.
Nemzetközi Putyin húzhatja a száját: újabb orosz pénzek landoltak Ukrajnában
Privátbankár.hu | 2025. július 10. 16:49
Befagyasztott vagyonokat adott át az EU.
Nemzetközi Huszárvágást tett a kormány – Orbán Viktorék uniós pénzeket szereznek?
Privátbankár.hu | 2025. július 10. 16:37
Így meg lehet szerezni a forrásokat.
Nemzetközi Izraeli katonát támadott meg a Hamász
Privátbankár.hu | 2025. július 10. 15:58
Megpróbálták kirángatni egy járműből.
Nemzetközi Váratlan helyről támadták meg Csehországot
Privátbankár.hu | 2025. július 10. 14:28
Hackerek csaptak le.
Nemzetközi Trump megtette, amire régóta várnak
Privátbankár.hu | 2025. július 10. 13:36
Mennek a fegyverek Ukrajnába.
Nemzetközi Itt az eredmény: eldőlt Ursula von der Leyen sorsa
Privátbankár.hu | 2025. július 10. 12:21
Egyértelmű eredmény született.
Nemzetközi Újabb összecsapás Ukrajna és Magyarország között, súlyos vádak miatt rendelték be az ukrán nagykövetet
Privátbankár.hu | 2025. július 10. 11:51
A külügyminisztérium államtitkára mellett Orbán Viktor is megszólalt az ügyben.
Nemzetközi Trump még egy dicsérettel is vérig tud sérteni – kínos baki a Fehér Házban
Privátbankár.hu | 2025. július 10. 10:31
Megdicsérte az elnök a vele ebédelő vezető – csakhogy van egy kis gond.
Nemzetközi Miért izzik a levegő Brüsszel és Peking között?
Káncz Csaba | 2025. július 10. 10:18
Eszkalálódik a politikai feszültség Peking és az EU vezetői között. Peking ezért le akarja mondani az uniós vezetőkkel július végére tervezett kétnapos kínai csúcstalálkozó második felét. Káncz Csaba jegyzete.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG