- Gitanas Nauseda litván elnök Moszkvát hibáztatta Leonyid Volkovnak, Alekszej Navalnij néhai orosz ellenzéki vezető Litvániában élő fősegítőjének kalapáccsal történt támadásáért, mondván, hogy az nyilvánvalóan előre megtervezett volt, és összefügg a balti nemzet elleni egyéb provokációkkal. Vlagyimir Putyin orosz elnökhöz fordulva Nauszeda azt mondta: „Csak egy dolgot mondhatok Putyinnak: itt senki sem fél tőled”.
- Maria Zakharova, az orosz külügyminisztérium szóvivője arra figyelmeztetett, hogy a nyugati országok lépései miatt az ukrajnai háború kikerülhet az ellenőrzés alól. Azt mondta a Reutersnek, hogy szerinte a nyugat „a szakadék szélén” jár, és az Ukrajna melletti akcióival a világot is a peremre szorítja.
- Oroszország azt állítja, hogy meghiúsította a belgorodi hőerőmű elleni dróntámadást. Az ügynökség idézi Alekszandr Hinstein Állami Duma-helyettest, aki azt mondta: „Amikor az ukrán erők megpróbálták áttörni az államhatárt Belgorod régióban, az Orosz Gárda katonái és alkalmazottai kiváló munkát végeztek… hat támadó drónt hatástalanítottak, köztük akkor, amikor közeledtek a belgorodi hőerőműhöz.”
- Denys Maliuska ukrán igazságügyi miniszter szerdán azt mondta, hogy „meglehetősen optimista” üzeneteket kapott az Egyesült Államok Képviselőházának és Szenátusának törvényhozóitól az Ukrajna támogatásáról szóló törvénytervezet elfogadásával kapcsolatban. „Amit kérünk, az az, hogy tegyük félre a belső szükségletekre irányuló megosztottságokat vagy politikai vitákat, mivel azt látjuk, hogy mindkét táborban – a republikánusokban és a demokratákban – mindannyian egyetértenek abban, hogy támogatást kell nyújtani” – mondta Maliuska az újságíróknak egy sajtótájékoztatón.
- Vlagyimir Putyin jelezte, hogy a Finnországgal közös határa mentén erősíteni akarja a katonai jelenlétet. Az orosz vezető bírálta Finnország és Svédország NATO-csatlakozását, és kijelentette: „Ez egy teljesen értelmetlen lépés Finnország és Svédország saját nemzeti érdekeinek biztosítása szempontjából. Nem voltak ott csapataink, de ezentúl lesznek.”
- Az európai törvényhozók fokozzák az Oroszországba erőszakkal kitelepített ukrán gyerekek visszaküldését. „Legalább 20 000 ukrán gyermeket deportáltak erőszakkal Oroszországba vagy helyeztek át Fehéroroszországba” – mondta Michaela Šojdrová, az Európai Parlament cseh jobbközép képviselője. (The Guardian)