A Fehér Ház hétfőn tisztázta, hogy Joe Biden az éves fizikális vizsgálatán kívül nem látott neurológust, miután az elnök sajtótitkára és az újságírók között heves eszmecsere folyt, és arra keresték a magyarázatot, miért járt egy Parkinson-kór specialista nyolcszor egy év alatt a Fehér Házban. .
Egy esti levelében a Fehér Ház orvosa, Kevin O'Connor elmondta, hogy az érintett specialista, Kevin Cannard 2012 óta a Fehér Ház egészségügyi osztályának neurológiai tanácsadója. Elmondta, hogy Cannard évente többször is járt a Fehér Házban, akit széles körű tapasztalata és szakértelme miatt választották ki - írja a The Guardian.
„Dr. Cannard több éve foglalkozik betegekkel a Fehér Házban” – írta O'Connor. „Dr. Cannardot nem azért választották erre a feladatra, mert mozgászavar-specialista, hanem azért, mert magasan képzett és nagyra becsült neurológus a Walter Reednél és a Katonai Egészségügyi Rendszerben, aki nagyon széles szakértelemmel rendelkezik.”
Hozzátette, hogy Cannard az a neurológus, aki elnökké választása óta három éve vizsgálja Bident.
Biden legutóbbi, februári orvosi vizsgálata nem mutatott ki „semmilyen kisagyi vagy egyéb központi idegrendszeri rendellenességet, például stroke-ot, sclerosis multiplexet, Parkinson-kórt vagy aszcendáló laterális szklerózist, és a cervicalis myelopathiának sem voltak jelei” – írta O'Connor.
A levél, amelyet O'Connor Biden és Cannard engedélyével adott ki, az elnök kognitív képességeivel kapcsolatos heves találgatások nyomán született, miután a múlt hónapban vitatható teljesítményt nyújtott a Donald Trumppal folytatott atlantai vitában, amelyben többször is zavartnak és elveszettnek tűnt.
Ezt azután hozták nyilvánosságra, hogy Karine Jean-Pierre, az elnök sajtótitkára a Fehér Ház eligazítótermében riporterekkel veszekedett, amelynek során „tiszteletet” kért tőlük, ugyanakkor megtagadta Cannard nevének megerősítését, jóllehet arról már korábban beszámolt több média is.
"Az elnök háromszor járt neurológusnál" - tette hozzá. "Nincs olyan lelet, amely bármilyen kisagyi vagy más központi idegrendszeri rendellenességet bizonyítana, mint például a stroke, a sclerosis multiplex, a Parkinson-kór vagy a laterális szklerózis".
Azt mondta, Bident nem kezelik ilyen betegségekkel, és nem szed gyógyszert Parkinson-kórra.
Ugyanakkor Jacob Appel, a New York-i Icahn Orvostudományi Iskola professzora azt mondta a Politico-nak, hogy az elnöki orvosokra nem feltétlenül lehet számítani, hogy felfedik az igazságot kiváló pácienseikről.