- Az EU 27 állam- és kormányfője második napja tartózkodik Brüsszelben. A megbeszéléseik középpontjában az európai gazdaság jövője áll.
- Enrico Letta, volt olasz miniszterelnök és a vezetők által a gazdaságot tárgyaló jelentés szerzője azt mondta, „nincs vesztegetni való idő”.
- Charles Michel, az Európai Tanács elnöke azt mondta a vezetőknek, hogy „az egységes piac és a gazdasági alap a legnagyobb kincsünk”, és „meg kell határoznunk, mit kell tennünk annak érdekében, hogy ezt az eszközt tovább lehessen fejleszteni”.
- Ulf Kristersson, a svéd miniszterelnök azt mondta: "egyszerűbb, jobb és kevesebb szabályozásra, alacsonyabb kereskedelmi akadályokra és több kereskedelmi megállapodásra van szükségünk a szolgáltatások terén".
- Írország, Luxemburg, Svédország és legalább egy tucat másik ország sorakozott fel a pénzügyi piacok felügyeletének központosítására irányuló francia lépés ellen, attól tartva, hogy az tőkemeneküléshez és keményen kiharcolt belföldi befektetésekhez vezetne.
- A megbeszélések margójához fűzve néhány vezető továbbra is aggodalmát fejezte ki az ukrajnai helyzettel kapcsolatban.
- Donald Tusk lengyel kormányfő úgy fogalmazott: „Ha mindazok a szavak, amelyek az elmúlt években itt Brüsszelben a közös védelemről elhangzottak, golyókká és rakétavetőké váltak volna, Európa a világ legerősebb hatalma lenne. Egyúttal a legbiztonságosabb hely is” – mondta.
- Gitanas Nausėda litván elnök azt mondta, hogy a vezetők Oroszország és Irán közel-keleti együttműködésével kapcsolatos aggodalmaikról beszéltek.
- Evika Siliņa lett miniszterelnök tegnap este azt mondta, a vezetők szerint további szankciókat készítenek elő Fehéroroszország ellen.
- „Ukrajnának most a segítségünkre van szüksége” – mondta Kaja Kallas észt miniszterelnök. „Ha csak úgy félrenézünk, többe fog kerülni. Az európai és az amerikai biztonság és a jólét összefügg. Ukrajna segélyezése amerikai munkahelyeket és adódollárokat takarít meg.”
- Denys Shmyhal ukrán miniszterelnök a BBC-nek nyilatkozva egy harmadik világháború lehetőségére figyelmeztetett.
- A török külügyminisztérium közleményt adott ki, amelyben bírálta az EU vezetőit az Ankarával való kapcsolatairól tett következtetései miatt, mint „egy újabb példáját annak, hogy az EU nem rendelkezik stratégiai elképzelésekkel a törökországi és a globális fejleményekről”.
- Az Európai Bizottság tárgyalások megkezdését javasolta az Egyesült Királysággal annak érdekében, hogy a Brexit előtti szabad mozgást a 18 és 30 év közötti milliók számára biztosítsák a Brexit előtti szabad mozgást. (The Guardian)