Tizenegymillió forint felügyeleti bírságot rótt ki a K&H Bankra a hitelintézetnél lefolytatott célvizsgálata nyomán a pénzügyi felügyelet
Tizenegymillió forint felügyeleti bírságot rótt ki a K&H Bankra a hitelintézetnél lefolytatott célvizsgálata nyomán a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete június 24-re datált, hétfőn délután közzétett határozatában.
A PSZÁF határozatában felhívja a bankot: maradéktalanul tegye meg a szükséges intézkedést annak érdekében, hogy a bankszámla felett rendelkezésre jogosult személy azonosítása során alkalmazottai a vonatkozó jogszabályoknak és belső szabályzatoknak megfelelően mindenkor a hitelintézettől elvárható gondossággal járjanak el, továbbá a bank erősítse a folyamatba épített ellenőrzési mechanizmust. A felügyelet azt javasolja a hitelintézetnek, hogy ennek érdekében fokozottan ügyeljen alkalmazottainak szakmai továbbképzésére.
Egyesülhet a TAKARÉK Szövetkezeti Hitelintézet valamint az Abasár és Vidéke Takarékszövetkezet - hagyta jóvá a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete a hitelintézetek közös kérelmére.
Az idén már másodszor sújtotta bírsággal a bankot a felügyelet. Áprilisban 10 millió forintra bírságolták a pénzintézetet, és az ügyféltájékoztatásra vonatkozó jogszabályok betartására szólította fel a CDO (adósságfedezetű kötelezettség, jellemzően hitelek, kötvények, vagy egyéb eszközök mögöttes fedezetével kibocsátott, magas kockázatú értékpapír) strukturált kötvények értékesítése kapcsán.
A KBC-csoport ugyanis a CDO kötvényekre likvid másodpiacot garantált, ám egy hitelminősítő intézet leminősítését követően a bank ezt egyoldalúan - a szerződéskötést megelőző feltételektől eltérően és előzetes értesítés nélkül - megszüntette. A bank a PSZÁF szerint ezzel súlyosan megsértette a tőkepiaci törvényt. Több befektető csak 10 éves CDO befektetést kívánt megvásárolni, ám később azzal szembesült, hogy befektetése akár 35 éves lejáratú is lehet.
Ügyfél-azonosítók megszerzésére irányuló adathalász támadáskísérlet érte az MKB Bankot, amelyet a pénzintézet sikeresen kezelt, így az incidensből sem az ügyfeleknek, sem a banknak nem származott kára.
A PSZÁF felrótta azt is, hogy jóllehet március 27-én egy hitelminősítő intézet leminősítési figyelendő listára helyezte a KBC csoport által kibocsátott egyes CDO kötvényeket, erről a bank nem jelentetett meg hivatalos tájékoztatást, holott a hitelminősítő lépése lényeges jelzést adott volna a befektetők részére.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Két kategóriában is első helyen végzett és díjat szerzett az MBH Bank privátbanki üzletága a nemzetközi Euromoney Private Banking Awards idei díjkiosztóján Londonban. A rangos elismeréseket a hitelintézet az „Év Magyarországi Privátbankja Utódlástervezésben”, valamint az „Év Magyarországi Privátbankja Diszkrecionális Portfóliókezelés” kategóriában nyerte el. A hitelintézet privátbanki üzletága harmadik alkalommal tudhatja magáénak az Euromoney elismerését, hiszen 2022 és 2024 után ismét felkerült a díjazottak listájára.
A hazai biztosítók bevételei nemcsak az inflációnak, hanem a növekvő szerződésszámnak köszönhetően is emelkednek – a szektor azonban komoly adóterheket nyög, abban bíznak, hogy legalább a különadót jövőre már tényleg kivezetik. Ellenkező esetben a külföldi szolgáltatók további teret nyerhetnek a hazaiak kárára.