Az MFB Pontok hálózatának 2016-os létrehozása óta minden három forintból kettő a Magyar Bankholding Csoporthoz tartozó tagbankok közvetítésével jutott el az ügyfelekhez kedvezményes hitel vagy vissza nem térítendő támogatással kombinált hitel formájában. A hitelként működő, európai uniós forrású visszatérítendő támogatások csaknem 800 milliárd forintos keretösszegéből a Takarékbank Zrt. a folyósítások 30 százalékát, a Budapest Bankkal egyesült MKB Bank Nyrt. pedig 24 százalékát tudhatja a magáénak.
A Magyar Bankholding által közvetített támogatások 50 százaléka a hazai vállalkozások versenyképességének növelését, 20 százaléka pedig az alacsony szén-dioxid-kibocsátású gazdaságra való áttérést segítette. Ezen felül a támogatások 15 százaléka a COVID-19 világjárvány miatt nehéz gazdasági helyzetbe került, a válság által leginkább sújtott ágazatokban működő vállalkozások megerősítését célozta.
A kérelmek fele-fele arányban oszlottak meg a lakossági ügyfelek és mikro-, kis- és középvállalkozások között. Tekintettel arra, hogy az átlagos támogatási összeg jóval magasabb volt a vállalkozások esetén, így a folyósítások összegének több mint 90 százaléka ehhez az ügyfélkörhöz került. A Magyar Bankholdinghoz tartozó MFB Pontok az ország szinte minden szegletének fejlődését segítették, a legtöbb forrást a Közép-magyarországi és a Dél-alföldi régióban helyezték ki.
„Bár a 2014-2020-as ciklus a lezáráshoz közelít, jelenleg is dolgozunk a befogadott ügyletek bírálatán és az elbírált ügyletek folyósításán. Holding szinten továbbra is azon leszünk, hogy élen járjunk az olyan támogatások kihelyezésében, amelyekkel a vállalkozások és magánszemélyek minél szélesebb körben, könnyen elérhető módon, gyorsan és kedvező feltételekkel juthatnak forrásokhoz” – nyilatkozta Ginzer Ildikó, a Magyar Bankholding standard kiszolgálásért felelős üzleti vezérigazgató-helyettese.
A Magyar Bankholding tagbankjai az MFB Pont hálózatát országos lefedettséggel, 474 helyszínen üzemeltetik.