Egy New York-i befektetői konferencián Pandit elmondta: az elbocsátások körülbelül 400 millió dolláros egyszeri költséggel járnak. A Citigroup a harmadik legnagyobb amerikai bank, 267 ezer embert foglalkoztatnak.
Pandit szerint a pénzügyi szolgáltatók óriási kihívásokkal teli környezetben működnek - köszönhetően a piaci bizonytalanság, a fejlett gazdaságok folyamatos gyenge teljesítménye és az eddigi legátfogóbb szabályozási átalakítások sosem látott egyvelegének.
A Bloomberg beszámolója szerint idén a pénzintézetek több mint 200 ezer főt bocsátottak el világszerte.
Nagyot fordulhat a világ a bankokkal
Az átalakuló világgazdasági környezet és az egyre szigorúbb szabályozási rendszer nagymértékben megváltoztathatja a pénzügyi szféra reálgazdaságban betöltött szerepét. Ahogy Szász Károly, a PSZÁF elnöke nemrég a Privátbankárnak adott interjújában elmondta: a bankokat érintő tőke-, és likviditási szigorítások csökkentik, megszüntethetik annak valószínűségét, hogy egyes bankok, biztosítók problémáik miatt állami pénzekre szoruljanak. A szabályozás célja, hogy a pénzügyi intézmények sokkal körültekintőbben kezeljék a kockázatokat, és egyre nehezebb legyen számukra – különösen hosszabb lejáratra – a kockázatvállalás, a bankrendszer sérülékenysége pedig megszűnjön.
A közvetítő szerepét átveszi a piac, és megerősödnek a befektetési alapok, amelyek a legfontosabb forrásai lesznek a közép- illetve hosszú lejáratú finanszírozásnak - mondta Szász Károly.