A CIB 41 százalékkal javította normál működésből származó eredményét a nehéz, kihívásokkal teli környezet ellenére - közölte a Privátbankár.hu szerkesztőségével a társaság. A csoport bevételei több mint 15 százalékkal, 47 milliárd forintra növekedtek, főképp a magasabb jutalék és trading bevételeknek köszönhetően, ugyanakkor a működési költségek alapvetően a tavalyi év második félévében megemelt tranzakciós illeték hatására 8 százalékkal haladták meg a tavalyi év azonos időszaki értékét.
A fentiek hatására a működési eredmény 31 százalékkal, 17 milliárd forintra javult, a költség/bevétel ráta pedig 68 százalékról 64 százalékra csökkent.
20 milliárdot félretettek az árfolyamrés visszaírása miatt - szépen csökken a veszteség
Maradnak Carlo Messina, az Intesa Sanpaolo vezérigazgatója ma a Reutersnek azt nyilatkozta: "[Magyarország] egy olyan ország, ahol maradni akarunk". |
A fogyasztói kölcsönökkel kapcsolatosan nemrég publikált jogszabály miatt a CIB Csoport 2014. I. félévében 20 milliárd forint terven felüli céltartalékot képzett a devizakölcsönökkel kapcsolatos árfolyamrés korrigálására, így összességében 34 milliárd forint veszteséggel zárta a félévet.
A csoport korábban azt is közölte: az egyoldalú kamatváltoztatások ügyében bíróságra mennek, bizonyítani szeretnék, hogy a szerződésmódosítások tisztességesek voltak.
A CIB Banknak 2013-ban, a teljes évben adózás után 131,81 milliárd forint vesztesége volt, közel 10 százalékkal kevesebb, mint a 2012-es 151,44 milliárd forintos veszteség.
Ahogy arról korábban beszámoltunk: az olasz Intesa Sanpaolo S.p.A. 15,35 milliárd forintos tőkeemelést hajt végre magyarországi leánybankjánál, a CIB Bank Zrt.-nél. A CIB jegyzett tőkéje az alaptőke-emelés után 145 milliárd 5 forintról 145 milliárd 6 forintra emelkedik. |