Fokozottabb biztonságot kaphatnak a K&H-tól az új hitelesek a törlesztési biztosítási konstrukció bővítésének köszönhetően - közölte a társaság közleményében. Ezek a biztosítási konstrukciók akkor nyújtanak segítséget, ha a kölcsönfelvevő elveszti a munkáját vagy megbetegszik, és ezáltal csökken a jövedelme: ebben az esetben a biztosítás garantálja a rendszeres törlesztést.
Még biztosabbra menni
“A K&H a koronavírus-járvány, az Ukrajnában kialakult fegyveres konfliktus negatív hatásai, a felgyorsuló infláció miatt emelkedő kamatkörnyezet miatt lépett és nyújt nagyobb biztonságot a hitelfelvevőknek. A szóban forgó folyamatok eredményeként nőtt az esélye annak, hogy a lakáshitelesek egy része jövedelemcsökkenés vagy állásvesztés esetén nehezen tudja kigazdálkodni a törlesztést” - mondta Székely Pálma, a K&H Biztosító életbiztosítás és saját értékesítési csatornák üzletágának vezetője.
Hozzátette: “A havi törlesztőrészlet összegének 6,4 százaléka a biztosítás díja, tehát a K&H-nál az átlagos 15 milliós lakáshitelösszeg tíz éves kamatrögzítés melletti 127 ezer forintos törlesztője esetén például kicsit több mint havi 8 ezer forintért igényelhető ez a biztosítás.
Az ügyfélközpontúság jegyében a K&H folyamatosan felülvizsgálja a fedezetek körét és vezet be fedezetmódosítást, bővítést, ahol szükséges. “Ilyen például a korábbi 2 hónapos önrészvállalás kötelezettség csökkentése, ami még inkább megkönnyítheti a nehéz helyzetbe került ügyfelek életét. A konstrukció biztosítási eseményenként – azaz mondjuk egy esetleges munkanélküliség vagy keresőképtelenné válás esetén – akár 10 hónapra garantálja a törlesztőrészletek befizetését, ez az egyik leghosszabb időtartam a mostani piaci környezetben” - emelte ki a K&H Biztosító szakembere.
A munkanélküliség mellett balesetből vagy betegségből eredő, 30 napot meghaladó keresőképtelenségre, valamint 50 százalékot meghaladó maradandó baleseti egészségkárosodásra (rokkantság), továbbá balesetből vagy betegségből eredő halálesetre is vonatkozik a biztosítás. Utóbbi két esetben a teljes fennálló hitelösszegre fedezetet nyújt a konstrukció.
Székely Pálma azt is elmondta, hogy a K&H-nál már eddig is sokan óvatosak voltak, és sok hitelhez már eddig is igényelték törlesztési biztosítást. A személyi kölcsönök esetében például 54 százalékos az arány, vagyis a konstrukciók több mint felére érvényes.