A tranzakció eredményeként a társaság közgyűlésében az MFB a - legfeljebb 40,5%-os – részesedés megszerzésével nem kerül többségbe, illetve nem lesz jogosult a vezető tisztségviselők többségének megválasztására vagy visszahívására.
Emellett a társaság üzleti és stratégiai tervével kapcsolatos döntéseket a Takarékbank alapszabálya szerint a jövőben is a közgyűlés hozza meg, amelyben a Takarékbank kisrészvényesei, a takarékszövetkezetek - együttes álláspontot képviselve - a szavazatok többségével rendelkeznek.
Ennek megfelelően a GVH arra a következtetésre jutott, hogy a tranzakció a versenytörvény értelmében nem minősül összefonódásnak, így ahhoz nem szükséges a Hivatal engedélye.
Szeptemberben megírtuk, hogy a Takarékbank közgyűlésén a takarékok rábólintottak a DZ Bank 38,1 százalékos tulajdonrészének a Magyar Fejlesztési Bank által történő megvásárlására. A magyar állam 100 százalékos tulajdonában álló MFB így a Takarékbank kisebbségi tulajdonosa lesz; a többségi tulajdonrész a takarékszövetkezetek kezében van, és ott is marad.
A takarékszövetkezetek már a tárgyalások kezdetekor leszögezték: ragaszkodnak a többségi tulajdonosi, irányítási, ellenőrzési, döntési pozíció megtartásához.