A K&H Bank anyabankja, a KBC Csoport úgy döntött, hogy 2014 második negyedévében a lakossági hitelezés tárgyában hozott új törvénynek az árfolyamrésre és egyoldalú szerződésmódosításra vonatkozó rendelkezései következményeként már kimutatható 49 milliárd forintos veszteséget, mind az eddigi adatok szerint a később (az elszámolási szabályok megszületésével) szükségessé váló 21 milliárd forintnyi céltartalékot megképzi.
Ez a céltartalék-összeg a Magyar Nemzeti Bank jogilag nem kötelező érvényű módszertani iránymutatásával számított lehetséges veszteség összegének felel meg. A K&H továbbra is azt az álláspontot képviseli, hogy a Magyar Bankszövetség által ajánlott és a K&H által is követett számítási módszer teljes mértékben megfelel a törvény előírásainak. A bank túllép a konkrét bankok által indított perek témakörén, közleménye szerint azt várják, hogy a törvény jogi alapjai is megtámadhatóak lesznek a bíróság előtt - ezt a bank értékelése szerint Európai Központi Bank 2014. július 28-án kiadott állásfoglalása, valamint konzultációra történő felhívása is elősegít. (A kormány jövő hétre ígérte a Frankfurtnak adott válasz elkészítését.)
Magyarországon a K&H az év első felében jó működési eredményt ért el: mintegy 13 milliárd forint összegű új jelzáloghitelt helyezett ki az év első 6 hónapjában, amely háromszorosa a tavalyi év azonos időszakában elért teljesítményének. Az újonnan kihelyezett lakáshitelek tekintetében piaci részesedése májusban több mint 13 százalékon állt. A kkv ügyfeleknek folyósított hiteleinek száma az első negyedév óta 5 százalékkal nőtt, amiben komoly támasz a Magyar Nemzeti Bank Növekedési Hitelprogramja, a második fázis keretében a bank ügyfeleinek leszerződött állománya mára elérte az 50,95 milliárd forintot, becsült piaci részesedése pedig a 22,8 százalékot. A pénzintézet Hitel-betét arányban kifejezett likviditása pedig a vezető bankok között is a legjobb Magyarországon - sorolta az eredményeket Hendrik Scheerlinck, a K&H Csoport vezérigazgatója. A szakember fontosnak látta azt is bemutatni, hogy a KBC a magyar bankja fejlesztésében érdekelt: üzleti stratégiájuk részeként 2014 és 2017 között évente 1,5 milliárd forintot fektetnek a digitalizációhoz kapcsolódó fejlesztésekbe. A K&H Bank tőkehelyzete még a fenti céltartalékképzés után is erős marad, és meghaladja az MNB által előírt tőkekövetelmény szintjét, így fenti okok miatt nem lesz szükség tőkeemelésre - jelezte a vezérigazgató.