16 óráig 1 millió 604 ezer küldemény érkezett be a Magyar Postához a pénzintézetektől, amelyből 850 ezer darab küldeményt már átvettek az ügyfelek, 43 ezer esetben a küldeményért nem jelentkeztek, vagy a megadott címen az ügyfél már nem volt elérhető, így azokat visszakézbesítette a Magyar Posta a feladóknak - közölte a legfrissebb adatokat a posta a Privátbankárral.
A közlemény szerint 700 ezer küldemény feldolgozása, kézbesítése folyamatban van. A kézbesített levelek kétharmadát háznál, vagyis a címzés helyén, míg egyharmadát a postákon vették át az ügyfelek. "A Magyar Posta tapasztalata szerint a devizahiteles küldemények sikeres kézbesítési aránya jobb, mint az egyéb értesített küldemények esetében" - írták.
A pénzintézetek előrejelzése szerint a fentieken túl április 30-án még további 100 ezer küldemény érkezése várható, illetve a következő hetekben is várhatóak további, százezres nagyságrendű feladások.
Hétvégén is dolgoznak
A posta megjegyezte, a küldemények mielőbbi feldolgozás érdekében elrendelték a hétvégi munkavégzést az Országos Logisztikai Központban, így az április 30-án beérkezett levelek kézbesítése május 4-től megkezdődik. Továbbá csaknem 300 kézbesítői járásban május 2-án, szombaton is dolgoznak a kézbesítők.
A jogszabályi előírások alapján, az ajánlott-tértivevényes levelek esetében a Magyar Postának a levél felvételét követő harmadik munkanapig kell a küldemények 85 százalékának, a feladást követő ötödik munkanapig pedig a küldemények 97 százalékának kézbesítését megkísérelnie. Amennyiben a levelet nem sikerül háznál, vagyis a címzés helyén kézbesíteni, akkor a kézbesítési kísérlet napját követően 10 munkanapig a posta a címhez tartozó illetékes letéti postán tartja a küldeményt. Ha a címzett ezt követően sem jelentkezik a küldeményért, akkor a posta visszaküldi a levelet a feladónak.
Mit kell csinálni a levél kézhezvétele után?
Az alábbi videóban összeszedtük, hogy mi a devizahitelesek teendője a mai utolsó kézbesítési nap után: