Pertársaságot alakít az MKB Bank elbocsátott dolgozóinak egy része, miután a várt végkielégítésük töredékét kapták - értesült a Világgazdaság. Akiktől a 300 fős csoportos létszámleépítés keretében vált meg a társaság, már nem a kollektív szerződés szerinti végkielégítést kapták, hanem ennek esetenként a töredékét kitevő, a munkatörvénykönyv szabályai szerinti járandóságot. A kollektív szerződést ugyan nem mondták fel, ám 2012 óta az új munkatörvénykönyv speciális szabályokat állapít meg a többségi állami tulajdonban lévő társaságokra. Az immáron állami MKB a lap szerint azzal védekezhet, hogy a kollektív szerződést 2012, vagyis a munkatörvénykönyv új szabályainak hatálybalépése után kötötték, így arra már vonatkozik az állami korlátozás. Ennek nyomán van, aki közel egyévnyi végkielégítéstől esett el, mivel több mint két évtizede dolgozott a banknál.
A lap szerint a kevesebb végkielégítés kifizetésével sokat tudott spórolni az MKB, az összes költségcsökkentési intézkedés pedig elegendő lehet ahhoz, hogy a korábbi évek tetemes veszteségeit kompenzálja.
Mindez jól jön az új menedzsmentnek, amelyik csütörtöktől irányítja a bankot, miután a tavaly ecemberben kirendelt szanálási biztosok megbízását a jegybank visszavonták. A közlemény szerint Balog Ádám július 23-tól elnök-vezérigazgatóként irányítja az MKB Bank átszervezését, a magyar állam tulajdonosi jogkörét továbbra is a jegybank látja el. Az igazgatóság tagja még Katona Ildikó üzleti vezérigazgató-helyettes és Hetényi Márk pénzügyi és operációs vezérigazgató-helyettes.