Újra visszatér a piacra a hitelkártya: a K&H legfrissebb adatai szerint immár minden 15. betéti kártya birtokosra jut egy hitelkártya tulajdonos.
Ha a kétféle plasztik már ott van a tárcánkban, érdemes előre végiggondolni, mikor melyikhez nyúlunk, hogy a kártyák valódi előnyeit használhassuk ki. A hitelkártyák ismert legnagyobb előnye, hogy legfeljebb 45 napig kamatmentesen használhatjuk a bank pénzét. A lehetőség ugyanakkor hamar költséges szórakozássá válik, ha nem fizetjük vissza határidőre a hitelkártyával felhasznált összeget, mivel ezt követően már csak havi kamat felszámítása mellett van esélyünk a plasztikkal elköltött pénzt visszatörleszteni. Ugyanakkor akár vésztartalékként is alkalmasak arra, hogy az átmeneti pénzzavar leküzdésében segítségünkre legyen, így például a várt fizetés csúszása esetén is van mód arra, hogy korábban kinézett, akciós terméket megvásároljuk, vagy épp a hétvégi kirándulás költségeit kifizessük. Készpénz-pótlásra ugyanakkor nem javasolt a használata, hiszen az türelmi idő mentesen, azonnali kamatozással jár.
A betéti kártyákhoz kevésbé, a döntően vásárlás-orientált hitelkártyákhoz jóval többször kapcsolódnak utólagos jóváírások - itt a pénzintézetek akár a különböző kereskedelmi elfogadóhelyek szerint eltérő mértékű visszatérítést kínálnak - a K&H World MasterCard plusz hitelkártya esetén például az élelmiszerboltokban 2 százalékot írnak jóvá az egyenlegünkön - ez egy közepes bevásárlásnál 4-500 forintot is jelenthet. Ugyanígy jelentős összeget lehet megtakarítani a benzinkutaknál is - hívja fel a figyelmet Rajna Gábor, a K&H Bank marketing igazgatója.
A külföldi utazásoknál szintén a hitelkártyák járhatnak elől a kedvezmények terén. Kártyánként eltérő módon a plasztiktulajdonos kaphat kedvezményeket szállodaláncoktól, autókölcsönző cégektől, használhat exkluzív reptéri várókat - a megoldáshoz persze jellemzően klasszikus vagy prémium hitelkártya szükségeltetik. Több hitelplasztikhoz asszisztenciaszolgáltatás, valamint baleset- és poggyászbiztosítás is jár - ez utóbbi esetben persze nem árt tájékozódni arról, hogy milyen szintű védelemről van szó. Az elmúlt évek fejlesztéseinek köszönhetően immár a magasabb presztízsű kártyákhoz érdemi biztosítási védelem is tartozik, ám nem árt előzetesen ellenőrizni: aligha segítség ugyanis egy súlyosabb balesetnél az 1 milliós kártérítési limit vagy épp az 50 ezer forintig térítő poggyászbiztosítás - ilyen esetekben inkább a klasszikus utasbiztosítás megkötése javasolt.