A fő oka ennek az, hogy a hiteleiket 308,97 forintos árfolyamon forintosítják, illetve ezen az árfolyamon törlesztenek január óta, csakhogy az euró február 3. óta olcsóbb ennél – írja a Világgazdaság.
Most már csaknem 4 százalékkal erősebb a forint a közös európai fizetőeszközhöz képest, mint amekkora a forintosításra megállapított árfolyam. Ilyen körülmények között nem valószínű, hogy megéri a törvényben szereplő automatikus forintosítást választaniuk. Ha ugyanis az adósok maradnak a devizahitelnél, és maszek alapon váltják ki a kölcsönüket egy forinthitelre, sokkal jobban járhatnak - írja a lap.
A probléma több tízezer adóst érinthet.
Akiknek ragaszkodni kell
Az euróhiteleseknek azért is érdemes ragaszkodniuk a devizahitelükhöz, mert a forintosítás után valószínűleg ők lesznek azok, akiknek a hitele a legmagasabb kamattal ketyeg majd tovább: a lap számításai szerint jó eséllyel a jogszabályban megszabott maximális kamatszint környékén fizethetik majd tovább a forinthiteleiket.
Mások jól járnak
A svájci frank alapú kölcsönöket 256,47 forintos árfolyamon váltják forintra, ami több mint 10 százalékkal kedvezőbb a jelenlegi kurzusnál. A jenhitelesek a 216,3 forintos árfolyamrögzítéssel 6 százalékot nyertek, ennyivel kisebb lesz a tőketartozásuk annál, mintha devizahitelesek maradnának - írja a Világgazdaság.
Még nem kaptál levelet? Nyugi
A Magyar Posta tájékoztatása szerint április 9-ig a pénzintézetek által előre jelzett 2,1 millió küldemény alig több mint 7 százaléka érkezett be a postához. A Magyar Posta úgy véli, az értesítések 75-80 százaléka a kiküldési időszak utolsó két-két és fél hetében jelenik meg a hálózatban. Részletek >>