A CIB Lízing ügyében a határozat szóbeli indoklása szerint a felperes egyik kikötése sem felelt meg a szimmetria, arányosság és átláthatóság feltételeinek. A törvényszék az Európai Unió Bíróságának gyakorlatát is figyelembe véve hozta meg határozatát.
A bíróság a felperest 1 millió 270 ezer forint perköltség megfizetésére kötelezte. A felperes jogi képviselője nem nyilatkozott a sajtónak arról, hogy fellebbeznek-e a döntés ellen.
A KDB Banknál a bíróság kötelezte a pénzintézetet 635 ezer forint perköltség megfizetésére. Az ítélet ellen nyolc napon belül lehet fellebbezni. A bíró a határozat indoklásában kiemelte: a bank által beterjesztett általános szerződési feltételek (ászf) közül - amelyek kis betűkkel szedve is 50 oldalt tettek ki - szinte egyik sem felelt meg az átláthatóság elvének.
48-ból 45-ször nyert az állam
Eddig a bíróság összesen 48 ítéletet hozott, ebből 45 felperesi keresetet utasítottak el teljesen. Három esetben részben helyt adtak a keresetnek.
Egy pénzintézet visszalépett, három pert pedig felfüggesztettek azért, mert a bíró az Alkotmánybírósághoz fordult.
Megint szóhoz jut az Alkotmánybíróság
A visszalépő a Banco Primus Fióktelep Magyarország volt, részlegesen pedig a K&H Bank Zrt., az UCB Ingatlanhitel Zrt. és a Magyar Cetelem Bank keresetét hagyták jóvá. Az Alkotmánybírósághoz az Eger és Vidéke Takarékszövetkezet, az OTP Bank és az OTP Jelzálogbank összevont perében, valamint az OTP Ingatlanlízing ügyében fordult a Fővárosi Törvényszék.
Egy esetben - az elutasítást követően - kiegészítő ítéletet hoz a Fővárosi Törvényszék abban a perben, amelyet az AXA Bank indított a magyar állam ellen a devizahitel-szerződések ügyében.