A GF Faktor bankoktól független finanszírozó idén 23-24 milliárd forintos faktorált forgalomra számít, ami közel 30 százalékos növekedést jelentene éves szinten, jövőre pedig a cég vezérigazgatója, Baltay Zsombor 20 százalékos bővülést vár a kedvezőtlenebb gazdasági környezet ellenére. Szerinte a magyar vállalkozások közül egyre többen ismerik fel a faktoring előnyeit, ám még bőven van tér a növekedésre.
A Magyar Faktoring Szövetség adatai szerint az idei év első kilenc hónapjában a faktorált forgalom közel 3 403 milliárd forintot tett ki, ez 31 százalékos emelkedés éves szinten.
Szerinte a magyar vállalkozások ma már nyitottabbak a faktoringra, amely egy rugalmas, gyors, hatékony finanszírozási forma, ahol a likviditás mellett precíz számla- és követelésmenedzsmentre és igény esetén a vevői fizetési kockázatok átvállalására is megoldást találnak a vállalkozások.
“Az érintett cégek az eladott termékeik vagy szolgáltatásaik ellenértékét lényegében azonnal, a szerződésben megszabott dokumentumok – ezek jellemzően szállítólevél vagy egyéb teljesítést igazoló dokumentum - benyújtását követően kapják meg a faktorcégtől. Szolgáltatásaink segítségével partnereink jól tervezhetően jutnak hozzá a számláik ellenértékéhez” - tette hozzá. Egy banki finanszírozáshoz képest a GF Faktor rugalmasabb, gyorsabb, adminisztrációjában és biztosítéki feltételeiben egyszerűbb megoldást nyújt, a hatékonyságot mindenképpen támogatva.
A GF Faktor előrejelzése szerint a mostani és a jövő évben várható kedvezőtlen gazdasági környezetben is marad a lendület, ugyanis még több cég ismerheti fel a faktoringban rejlő előnyöket, ezért a magyar faktoring piacban továbbra is jelentős növekedési potenciál van, ami a faktorálást igénybe vevő vállalkozások számára jelentős segítséget jelenthet a negatív gazdasági hatások leküzdésében. A szakember úgy látja, 2023-ban a GF Faktor 20 százalékkal növelheti a faktorált forgalmát. A cég egyébként hosszú távra tervez, az elmúlt tíz év után újabb számottevő növekedésre számít a következő évtizedben is.